XXVII Niedziela Zwykła – 8 października 2023 r.

 

  1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które są odprawiane codziennie o godz. 17.30.
  2. W piątek w liturgii wspominamy bł. Honorata Koźmińskiego, prezb. W tym dniu o godz. 20.00 będzie ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, pół godziny wcześniej – Msza święta. W sobotę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom, pracownikom oświaty i solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  3. W trzecią niedzielę miesiąca o godz. 11.00 będą odprawiane Msze święte z myślą o rodzinach z młodszymi dziećmi. Zapraszamy więc w przyszłą niedzielę na godz. 11.00 rodziny z dziećmi.
  4. Rozpoczął się kurs lektorski, spotkania odbywają się w sobotę o godz. 9.00. Przypominamy też, że spotkania dla aspirantów czyli kandydatów na ministrantów odbywają się w środę o godzinie 16.30.
  5. Na stronie internetowej naszej parafii znajdują się pliki z naukami misyjnymi wygłoszonymi przez bpa Artura Ważnego. Zachęcamy do korzystania z nich.
  6. Informujemy, że wśród beneficjentów Rządowego Programu Ochrony Zabytków znalazła się Gmina Wojnicz, która otrzymała 793 tys. zł dofinansowania na konserwację elewacji zachodniej i północnej oraz wymianę stolarki okiennej w wojnickiej kolegiacie. Składamy podziękowanie władzom państwowym. Dziękujemy zwłaszcza Panu Posłowi Wiesławowi Krajewskiemu za pomoc oraz rekomendację złożonego przez gminę wniosku. Na ręce Pana Burmistrza Tadeusza Bąka dziękujemy władzom naszego Miasta i Gminy za wskazanie zabytkowej wojnickiej kolegiaty do udziału w Rządowym Programie Ochrony Zabytków.
  7. W związku z przypadającą 16 października 45. rocznicą wyboru kard. Karola Wojtyły na stolicę piotrową, dzisiaj o godz. 18.30 w naszym kościele odbędzie się program słowno-muzyczny „Znak pokoju”. Organizatorem koncertu jest GOK w Wojniczu, a gościem specjalnym wydarzenia będzie aktor Andrzej Grabowski. Zapraszamy.
  8. Zbliża się miesiąc listopad, który poświęcony jest modlitwie i pamięci o naszych zmarłych. Jedną z form modlitwy wspólnotowej za zmarłych są wypominki. Są przygotowane kartki na wypominki zarówno listopadowe jak i roczne. Bardzo prosimy o czytelne, w pierwszym przypadku wypisywanie imion i nazwisk, najlepiej drukowanymi literami. Przypominamy, że wypominki listopadowe są czytane przez cały listopad podczas Różańca, natomiast wypominki roczne – w niedziele całego roku o godz. 7.30 i o godz. 12.00.
  9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Zbigniew Krawczyk z Zakrzowa. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products