XXVII Niedziela Zwykła – 8 X 2017 r.

 

  1. Dzisiaj obchodzimy XVII Dzień Papieski pod hasłem Idźmy naprzód z nadzieją W związku z tym dniem organizowana jest ogólnopolska zbiórka do puszek, która będzie przeznaczona na Fundusz Stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla uzdolnionej młodzieży z rodzin ubogich.
  2. W tym tygodniu w liturgii:

– w piątek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. W piątek będzie ostatnia w tym roku procesja różańcowa. Procesja rozpocznie się bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej. W związku z tym w piątek nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30.

– w sobotę przypada Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu będziemy się modlić w intencji nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty.

Wszystkim nauczycielom, i solenizantom tego tygodnia, życzymy Bożego błogosławieństwa za wstawiennictwem Świętych Patronów.

  1. Dziękujemy mieszkańcom Rudki Góra i Wąwozu Szwedzkiego, którzy złożyli 1050 zł na prace remontowe za trzeci kwartał. Bóg zapłać.
  2. Spośród 14 zgłoszonych kandydatów do nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej, 12 osób potwierdziło gotowość udziału w pracach Rady. Ich nazwiska są umieszone na kartach, które znajdują się na stolikach w kościele. Prosimy o zabranie tych kart do domu i wybranie dwóch osób. W przyszłą niedzielę będą zbierane karty z głosami. Głosować mogą tylko osoby pełnoletnie. Do Rady wejdzie siedem osób z listy z największą liczbą głosów. Zgodnie z Regulaminem skład nowej Rady uzupełnią członkowie z urzędu oraz członkowie mianowani.

Kończy się kadencja obecnej Rady Parafialnej. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim członkom Rady, którzy przez pięć lat aktywnie działali dla dobra naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać.

  1. Dziś można złożyć podpis popierający obywatelski projekt ustawy, który ma na celu zatrzymanie aborcji chorych nienarodzonych dzieci. Poparcia może udzielić każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer Pesel.
  2. W przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach w Polsce będzie liczona frekwencja na każdej Mszy świętej oraz liczba osób przystępujących do Komunii Świętej.
  3. We środę na Różaniec o godz. 17.30 zapraszamy dzieci klas trzecich z rodzicami, w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej.
  4. Również we środę po wieczornej Mszy świętej będzie spotkanie Akcji Katolickiej. Zapraszamy członków i sympatyków.
  5. Dziękujemy wszystkim osobom, które przyozdobiły kaplice na procesję różańcową w miniona niedzielę. Bóg zapłać.
  6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Marcina Rzepy z Dębiny Łętowskiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

 

 

 

 

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products