XXIII Niedziela zwykła – Uroczystość Narodzenia NMP – 8 września 2013r.

 

1. Składamy podziękowanie mieszkańcom ul. Jagiellońskiej, Plebańskiej i Rolniczej, którzy złożyli 505 zł na prace remontowo-inwestycyjne za III kwartał oraz 400 zł na sprzątanie kościoła i kwiaty, oraz mieszkańcom ul. Tarnowskiej, którzy złożyli odpowiednio 775 zł oraz 240 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

2. W sobotę 14 IX przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu rozpocznie się Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Faustyny i bł. Jana Pawła II w parafiach diecezji tarnowskiej. Uroczystość będzie miała miejsce w Starym Sączu przy ołtarzu papieskim o godz. 15.00. Tam nastąpi przywitanie obrazu i uroczysta Eucharystia, której będzie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski. Zachęcamy do pielgrzymowania do Starego Sącza. Szczegółowe informacje są dostępne na diecezjalnej stronie internetowej.

Uroczystość będzie transmitowana przez RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Będzie też możliwość oglądania uroczystości przez Internet na stronie diecezjalnej (www.diecezja.tarnow.pl).

3. W ramach przygotowania uczniów klas gimnazjalnych 1-3 do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii – w piątek 13 września o godz. 18.00 odbędzie się Msza Święta oraz nabożeństwo Drogi Krzyżowej wokół Kolegiaty, prowadzone przez młodzież. Jest to obowiązkowe spotkanie dla wszystkich uczniów gimnazjum dlatego bardzo prosimy o zainteresowanie się rodziców obecnością swojego dziecka w tym dniu w kościele. Do udziału w drodze krzyżowej zapraszamy również wszystkich chętnych.

4. Rozpocznie się również parafialne przygotowanie dzieci z klas drugich do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy we wtorek na Mszę św. wieczorną  o godz. 18.00.

5. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej odbędzie się w sobotę o godz. 9.00. Zapraszamy dziewczynki należące do grupy oraz wszystkie te, które chciałyby zaangażować się w działalność DSM. Spotkanie Akcji Katolickiej będzie we środę po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy wszystkich członków.

6. Zakończyły się prace remontowe przy placu parkingowym przy kościele. Prosimy o stosowanie się do znaków i oznaczeń na placu dla dobra wszystkich użytkowników i celem utrzymania porządku. Zostały wprowadzone ograniczenia nie pozwalające na wjazd ciężkim samochodom dostawczym, aby nie niszczyły nowej nawierzchni. Przy okazji dziękujemy wszystkim a zwłaszcza panom ze straży pożarnej, którzy pomagali podczas remontu. Bóg zapłać.

7. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Kazimierz Mizera z Więckowic. Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products