XIX Niedziela Zwykła – Uroczystość Odpustowa

ku czci św. Wawrzyńca Męczennika – 8 sierpnia 2021r.

 

  1. Przeżywamy odpust parafialny ku czci Św. Wawrzyńca Męczennika. Suma odpustowa będzie o godz. 11.00. Składamy serdeczne podziękowanie ks. prałatowi Janowi Banachowi – proboszczowi w Tymbarku, który w dniu dzisiejszym głosi kazania w naszym kościele. Przypominamy, że dzisiaj z racji sumy i procesji, nie będzie Mszy św. o godz. 12.30.
  2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po każdej Mszy świętej będzie poświęcenie kłosów zbóż, ziół i kwiatów w duchu wdzięczności Bogu i Matce Najświętszej za tegoroczne zbiory. Msza św. o godz. 8.00 zostanie odprawiona jako dziękczynna za zebrane plony z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo w pracach polowych – z intencji mieszkańców Łukanowic. W niedzielę o godz. 15.00 będzie dodatkowa Msza święta – w ramach obchodów Gminnych Dożynek.
  3. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziew. i męcz., we środę – wspomnienie św. Klary, dziew., w sobotę – wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego, kapłana i męcz. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia.
  4. W piątek o godz. 20.00 będzie nabożeństwo fatimskie, pół godziny wcześniej – Msza święta. Zapraszamy do udziału.
  5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Kąpielowej, Ogrodowej i ks. Popiełuszki, którzy złożyli 1370 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Bóg zapłać.
  6. Wójt Gminy Tarnów zaprasza na obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej, które odbędą się 15 sierpnia w Woli Rzędzińskiej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  7. Dzisiaj w naszym kościele możemy zyskać odpust, czyli darowanie kary doczesnej za grzechy już odpuszczone. Aby zyskać odpust trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przystąpić do Komunii Świętej oraz wyzbyć się przywiązania do grzechów, także lekkich, czyli opowiedzieć się całkowicie po stronie Boga. Wzbudźmy intencję zyskania odpustu i ofiarujmy go za kogoś ze zmarłych lub za samych siebie, oraz odmówmy: „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz”, a w intencjach, które nam powierza Ojciec święty: „Pod Twoją obronę”.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products