VII Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie – 18 V 2016

 

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny i tym samym, czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. We czwartek o godz. 18.00 w Kaplicy loretańskiej będzie Msza święta o pokój na świecie oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo za wstawiennictwem MB Loretańskiej dla mieszkańców Więckowic.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych o godz. 17.30. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – uroczystość św. Stanisława, bpa i męcz., w sobotę – święto św. Macieja Apostoła. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

3. We środę po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie dla Akcji Katolickiej.

4. Komunikat Dyrekcja i Grona Pedagogicznego ZSLiT im. Jana Pawła II w Wojniczu: „Uprzejmie informujemy, że obchody jubileuszu 80-lecia Szkoły w Wojniczu (dawnego Technikum Rolniczego oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych i Gospodarki Żywnościowej) połączone ze zjazdem Absolwentów zaplanowane są na dzień 8 października 2016r.

Uroczystość rozpoczniemy Mszą św. celebrowaną przez Ks. Biskupa Ordynariusza w Kolegiacie Wojnickiej o godz. 10.00, na którą już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

Szczegóły znajdują się na stronie internetowej szkoły w zakładce „80-Lecie Szkoły” lub pod numerem telefonu 14 6790-0005”.

5. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wojnickiej zaprasza do Izby Regionalnej w dniu 14 maja w ramach akcji „Noc muzeów”.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products