II Niedziela Wielkanocna – 8 kwietnia 2018 r.

Niedziela Miłosierdzia Bożego

 

  1. Obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Jest to równocześnie Święto Caritas. Naszą wdzięcznością i modlitwą obejmujemy osoby, które angażują się w organizowanie i niesienie pomocy biednym i potrzebującym w naszej parafii. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia w Kościele. O godz. 15.00 w Kolegiacie będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Zgodnie z decyzją biskupów polskich dziś są zbierane ofiary do puszek na podopiecznych Caritas.

  1. W poniedziałek będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Podczas wieczornej Mszy świętej będzie miał miejsce obrzęd Duchowej Adopcji. Zachęcamy, aby poprzez tę formę zaangażowania wspierać modlitwą dzieci, których życie jest zagrożone przed urodzeniem.
  2. W sobotę o godz. 10.00 w kolegiacie odbędzie się spotkanie Parafialnych Zespołów Synodalnych z naszego dekanatu z przedstawicielem Komisji Przygotowawczej V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Bardzo prosimy, aby wszyscy członkowie naszego Zespołu Synodalnego przybyli na to spotkanie.
  3. W dniach 10-11 kwietnia w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Wojniczu na sali gimnastycznej będzie gościć stacja badawcza z Centrum Nauki Kopernik z Warszawy. Dyrekcja zaprasza mieszkańców Gminy do zwiedzenia wystawy we wtorek 10 kwietnia w godz.16.00-18.00., szczegółowe informacje na plakatach oraz stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Wojniczu.
  4. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Teresy Gdowskiej z Tarnowa. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products