X Niedziela Zwykła – 7 czerwca 2015 r.

 

1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zachęcamy do uczestnictwa w procesjach eucharystycznych, które odbywają się codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Zapraszamy zwłaszcza rodziców z dziećmi. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania procesji w uroczystość Bożego Ciała. Składamy podziękowanie tym, którzy przygotowali ołtarze: Akcji Katolickiej, mieszkańcom Dębiny, OSP z Wojnicza oraz mieszkańcom Ispu. Strażakom oraz Policji dziękujemy za zabezpieczenie trasy przejścia procesji i koordynowanie porządku na parkingu. Dziękujemy też Orkiestrze Dętej Miasta Wojnicza, Chórowi parafialnemu, dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiaty, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, wszystkim którzy nieśli feretrony i sztandary. Bóg zapłać.

Zakończenie oktawy Bożego Ciała wraz z poświęceniem wianków i błogosławieństwem dzieci będzie w czwartek o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich rodziców ze swoimi dziećmi.

2. W tym tygodniu w liturgii: – w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi, Królowej; we środę – wspomnienie bł. Bogumiła, bpa; we czwartek – wspomnienie św. Barnaby, apostoła; w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę oddamy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Z racji uroczystości, w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek przypada także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Prosimy o modlitwę w ich intencji, aby wiernie wypełniali swoje powołanie.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

3. Zachęcamy – zgodnie z zaproszeniem Ks. Biskupa przekazanym w Liście – do udziału w nabożeństwie na zakończenie peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej diecezji, które odbędzie się w parafii bł. Karoliny w Tarnowie w sobotę 13 czerwca o godz. 11.00. Obraz wraz z relikwiami będzie w tej parafii od 8 do 13 czerwca. W tych dniach przewidziane są nabożeństwa dla różnych grup. Szczegółowy program znajduje się na tablicy ogłoszeń.

4. Dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli na prace remontowe. Złożyliście 11 590 zł, 25 €, 1$ i 1£. Bóg zapłać. Dziękujemy również mieszkańcom ul. Tarnowskiej, którzy złożyli 910 zł na prace remontowe oraz 140 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary.

5. W przyszłą niedzielę kazania będzie głosił ks. prałat Bogdan Piotrowski, misjonarz w Republice Konga. Ofiary na tacę będą przeznaczone na cele misyjne.

6. Organizujemy wyjazd dla młodzieży na Saletyńskie Spotkanie Młodych w Dębowcu k. Jasła, które odbędzie się w dniach 6-11 lipca. Do udziału w nich organizatorzy zapraszają uczniów szkół gimnazjalnych i średnich. Koszt uczestnictwa to 225 złotych. Zapisy potrwają do 26 czerwca. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do ks. Jakuba

7. Ttrwają zapisy na wyjazd na czuwanie modlitewne grup Ojca Pio "Żyć Ewangelią Jezusa" do Łagiewnik. Mogą się zapisywać wszyscy chętni, nie tylko osoby związane z grupą modlitewną. Zapisy w zakrystii. Wyjazd będzie w najbliższą sobotę o godzinie 19.30. Powrót około godziny 2 w nocy.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products