II Niedziela Adwentu – 7 XII 2014r.

 

1. W poniedziałek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w tym dniu będą przed południem o godz. 6.00, 8.00 i 9.30 oraz po południu o godz. 16.00 i 18.00. Zachęcamy do udziału.

Zachęcamy również do uczestnictwa w Roratach, które są odprawiane w dni powszednie Adwentu o godz. 6.30. W sobotę przypada wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

Informujemy, że w czasie Adwentu nie będzie rekolekcji ze względu na to, iż w lipcu przeżywaliśmy rekolekcje przed peregrynacją Obrazu Jezusa Miłosiernego. Zachęcamy do przystępowania do spowiedzi przed Świętami. Możemy to czynić podczas nabożeństw w czasie Adwentu. Spowiedź całodniowa w naszej parafii będzie w sobotę 20 grudnia.

2. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary z ubiegłej niedzieli na prace remontowe. Złożyliście 10456 zł, 1$ i 12 €. Dziękujemy również za ofiary za czwarty kwartał. Mieszkańcy Rudki Góra i Wąwozu Szwedzkiego złożyli 1350 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Dziękujemy też za indywidualne ofiary na ten cel.

Dzisiaj po każdej Mszy św. lektorzy zbierają do puszek ofiary, które zostaną przekazane na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

3. We wtorek na Mszę święta o godz. 18.00 zapraszamy wszystkie dzieci z klas drugich wraz z rodzicami w ramach parafialnego przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej.

4. We środę po Mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej, w czasie którego zostanie zaprezentowany film pt. Jak powstało Pismo Święte. Zapraszamy.

5. We środę o godz. 16.00 w Kaplicy Loretańskiej zostanie odprawiona Msza św. w  intencji ofiarodawców, uczęszczających do kaplicy oraz kapłanów: z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie i o dalszą opiekę za wstawiennictwem Matki Bożej Loretańskiej.

6. W sobotę o godz. 10.00 w budynku katechetycznym będzie spotkanie organizacyjne dla dzieci i młodzieży, którzy uczestniczyć będą w akcji kolędników misyjnych. Prosimy wszystkich o przybycie.

7. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wojnickiej zaprasza na przedświąteczne spotkanie w Izbie Regionalnej w niedzielę, 14 grudnia o godz. 17.00. W programie m.in. Sylwetka duchowa Czcigodnego Sługi Bożego Rudolfa Komorka (rodem z Wojnicza) salezjanina i misjonarza w Brazylii – pokaz filmu i prelekcja, oraz zwiedzanie wystawy ilustracji do przypowieści biblijnych Małgorzaty Kołcz.

8. Zachęcamy do nabywania świec Caritas na stół wigilijny, z których środki przeznaczone są na pomoc dla dzieci. Ofiara wynosi 5 zł. Świece są rozprowadzane w kruchcie kościoła. Młodzież przed kościołem rozprowadza ręcznie wykonane kartki i ozdoby świąteczne. Uzyskane środki młodzież przeznaczy na działalność Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

9. W Centrum Handlowym Delikatesy, w sklepie P. Barbary Kupczyk i w naszym kościele pod chórem są wystawione kosze na artykuły żywnościowe, które zostaną przeznaczone dla najbardziej potrzebujących na Święta. Na ten sam cel zostaną też przeznaczone produkty zebrane podczas „Akcji Kilo”. Akcję przeprowadzi młodzież w przyszłą sobotę 13 XII. Jak co roku liczymy na Waszą otwartość serca.

10. Program wizyty z opłatkami:

P. Organista:
Poniedziałek, godz. 14.00 – ul. Tarnowska, św. Leonarda, Rynek
Środa, godz. 14.00 – Łukanowice od strony Zakrzowa, Łukanowice Podbrzegi
Czwartek, godz. 13.00 – ul. Zawale, Goszczyńskiego, Leśna
Piątek, godz. 13.00 – ul. Warszawska
Sobota, godz. 12.00 – ul. Długa

 

P. Kościelny:
Poniedziałek, godz. 12.00 – Łukanowice
Wtorek, godz. 12.00 – dalsze część Łukanowic, ul. Słoneczna
Środa, godz. 12.00 – ul. Jagiellońska, Plebańska i Zamoście
Czwartek, godz. 13.00 – ul. Tarnowska, Rynek, ul. Nadbrzeżna
Piątek, godz. 12.00 – ul. Konopnickiej, Reymonta

 

11. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Józef Pawłowicz z Dębiny Zakrzowskiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products