XXXII Niedziela Zwykła – 7 listopada 2021 r.

 

  1. We czwartek przypada Narodowe Święto Niepodległości. O godz. 9.30 będzie w kolegiacie Msza Święta w intencji Ojczyzny. Następnie będzie przemarsz po Pomnik Niepodległości i kolejne punkty obchodu Święta.

W tym dniu zapraszamy do naszego kościoła również na godz. 19.00 na Wieczornicę Patriotyczną z bł. Kard. Stefanem Wyszyńskim pt. „Kocham Ojczyznę bardziej niż własne serce” przygotowaną przez członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej parafii.

  1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, we środę – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i dokt. Kościoła, we czwartek – wspomnienie św. Marcina z Tours, bpa, w piątek– wspomnienie św. Jozafata, bpa i męcz., w sobotę – wspomnienie świętych męczenników: Benedykta, Jana Mateusza, Izaaka i Krystyna. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji będzie zbiórka do puszek na rzecz organizacji „Kościół w Potrzebie”. Jest to również Światowy Dzień Ubogich.
  3. Przez cały listopad o godz. 17.30 modlimy się za zmarłych na Różańcu w połączeniu z wypominkami. Natomiast wypominki roczne są odczytywane w niedziele o godz. 7.30 i 12.00. Na stronie internetowej naszej parafii został zamieszczony wykaz nazwisk zmarłych czytanych w poszczególne niedziele miesiąca. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone przy okazji wypominek. Bóg zapłać.
  4. Dziękujemy również za ofiary z ubiegłej niedzieli na prace remontowe. Złożyliście16 244 zł i 35 €. Bóg zapłać.
  5. We środę po wieczornej Mszy świętej będzie spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
  6. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Jana Strojnego z Łukanowic i śp. Ireny Krzos z Tarnowa. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products