XXIII Niedziela zwykła – 7 września 2014r.

 

1. Dziękujemy za ofiary na prace remontowe złożone za III kwartał. Mieszkańcy z ulicy Tarnowskiej złożyli 820 zł. Bóg zapłać składającym ofiarę i tym, którzy je zbierali.

2. W przyszłą niedzielę 14 IX przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W związku z tym świętem o godz. 17.00 będzie Droga Krzyżowa wokół Kolegiaty. Zapraszamy do udziału wszystkich. Obowiązkowo w Drodze Krzyżowej uczestniczy młodzież ze wszystkich klas Gimnazjum, rozpoczynając w ten sposób duchowe przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprowadzi  KSM naszej parafii oraz schola młodzieżowa.

Ponadto w tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek – uroczystość Narodzenia NMP, Głównej Patronki Diecezji. Po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 będzie poświęcenie ziarna siewnego.

– w sobotę – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa i dokt. Kościoła. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

3. Spotkanie popielgrzymkowe grupy nr.5 św. Floriana odbędzie sie 13.09.2014 tj. sobota w Porąbce Uszewskiej. Rozpocznie je Eucharystia o godz. 17.00 w sanktuarium, następnie będzie spotkanie integracyjne, podczas którego będzie też możliwość zapisania sie na wyjazd do Zabawy na 20.09 tj. spotkanie wszystkich grup pielgrzymki tarnowskiej. Serdecznie zapraszamy pielgrzymów i przyjaciół pielgrzymki na to spotkanie.

4. We wtorek (9.09) po Mszy Św. wieczornej ks. Paweł zaprasza na zbiórkę wszystkich lektorów naszej parafii. W środę (10.09) o godz. 18.45 Akcja Katolicka zaprasza członków i sympatyków na spotkanie.

5.  Dziś (w niedziele) o godz. 16.00 na Rynku wojnickim odbędzie się występ Orkiestry Dętej Miasta Wojnicza. Organizatorzy zapraszają.

6. W dniach od 8 do 15 września 2014 r. w parafii katedralnej w Tarnowie będzie miał miejsce Tydzień Maryjny, który rozpocznie uroczystości odpustowe ku czci Narodzenia NMP, patronki katedry, a zakończy świętem Matki Bożej Bolesnej, czczonej w wizerunku łaskami słynącej Piety. Szczegóły na plakacie w przedsionku Kościoła.

7. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Wojniczu serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Wojnicz i okolic na V Festyn Rodzinny, który odbędzie się w niedzielę – 14 września 2014 r. w godzinach od 12 do 17 na boisku obok nowej szkoły przy ul. Szkolnej.

W razie niesprzyjającej pogody impreza przeniesiona zostanie do budynku szkoły.

8. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Aleksandra Przeklasa z Rudki oraz śp. Stanisław Kaczmarczyk z Tarnowa. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

                                        

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products