XIX Niedziela Zwykła – 7 sierpnia 2022 r.

 

  1. W przyszłą niedzielę – 14 sierpnia będziemy przeżywać odpust ku czci św. Wawrzyńca Męczennika, patrona kolegiaty i parafii. O godz. 11.00 będzie suma odpustowa, po której odbędzie się procesja eucharystyczna. Wszystkie kazania w czasie odpustu będzie głosił nasz rodak, obchodzący jubileusz 40-lecia święceń kapłańskich, pracujący w Fatimie, ks. Andrzej Węgrzyn. W czasie uroczystości odpustowej będą przekazane do kultu relikwie św. Wawrzyńca. W dniu odpustu nie będzie Mszy św. o godz. 12.30.

Zachęcamy do udziału w sumie odpustowej. Prosimy Strażaków o niesienie baldachimu i chorągwi podczas procesji eucharystycznej. Zapraszamy poczty sztandarowe. Prosimy osoby, które noszą feretrony o przybycie na sumę. Zachęcamy rodziców, aby przyprowadzili dzieci do sypania kwiatów oraz dzwonienia w czasie procesji. Prosimy również dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej, aby w swoich strojach uczestniczyły we Mszy świętej o godz. 11.00. Do udziału w sumie odpustowej i procesji zapraszamy także służbę liturgiczną: ministrantów, lektorów i DSM.

Spotkanie przed opustem dla ministrantów i lektorów odbędzie się we wtorek po wieczornej Mszy świętej. Natomiast próba chóru będzie w piątek o godz. 18.30.

Do odpustu przygotowujemy się poprzez nowennę, która jest odprawiana codziennie o godz. 18.00.

Jednym z warunków, aby zyskać odpust zupełny jest stan łaski uświęcającej. Dlatego zachęcamy do przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania przed uroczystością odpustową. Możliwość spowiedzi w dni powszednie od godz. 17.00 do 18.00.

  1. W sobotę, 13 sierpnia przypada dzień fatimski. Modlitwa różańcowa i procesja odbędą się bezpośrednio po Mszy świętej o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału. Ponadto w tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomnienie św. Dominika, prezb., we wtorek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziew. i męcz., we czwartek – wspomnienie św. Klary, dziew. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  2. Dziękujemy za ofiary na prace remontowe z ubiegłej niedzieli. Złożyliście 15 565 zł, 20€, 10 dol. kanadyjskich i 200 koron duńskich. Składamy także podziękowanie Wojnickiej Kapitule Kolegiackiej, która jest fundatorem nowego relikwiarza. Bóg zapłać.
  3. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Tadeusz Zieliński z ul. Krzywej. Wieczny odpoczynek racz mu, dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products