XIX Niedziela Zwykła – Uroczystość Odpustowa

ku czci św. Wawrzyńca Męczennika – 7 sierpnia 2016r.

 

1. Przeżywamy odpust parafialny ku czci Św. Wawrzyńca Męczennika. Suma odpustowa będzie o godz. 11.00. Przypominamy, że w dniu dzisiejszym z racji sumy odpustowej i procesji, nie będzie Mszy św. o godz. 12.30

2. Ponadto w tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera, we wtorek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, we środę – liturgiczne święto św. Wawrzyńca Męczennika, we czwartek – wspomnienie św. Klary, dziewicy. Wszystkim solenizantom życzymy wielu łask Bożych i opieki świętych Patronów.

W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 będzie Msza święta związana z obchodami Gminnych Dożynek.

3. Dziś (tj. niedziela) o godz. 19.00 w Kolegiacie będzie można dokonać zapisu na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską, do grupy nr 5 św. Floriana. W ciągu tygodnia zapisu można dokonać po Mszy wieczornej w zakrystii.

Osoby, które z różnych względów nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce zapraszamy do pielgrzymowania duchowego. Zapisu na tzw. listę pielgrzyma duchowego dokonujemy w zakrystii. Można też zostawić intencje modlitewną, którą pielgrzymi zaniosą na Jasną Górę i przedstawią Maryi przed Jej Jasnogórskim wizerunkiem.

4. Dzisiaj w naszym kościele możemy zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kary doczesnej za grzechy już odpuszczone. Aby zyskać odpust trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przystąpić do Komunii Świętej oraz wyzbyć się przywiązania do grzechów, także lekkich, czyli opowiedzieć się całkowicie po stronie Boga. Wzbudźmy intencję zyskania odpustu i ofiarujmy go za kogoś ze zmarłych lub za samych siebie; oraz odmówmy: „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz”, a w intencjach, które nam powierza Ojciec święty: „Pod Twoją obronę”.

5. Dziękujemy za ofiary na prace remontowe złożone w minioną niedzielę. Złożyliście 10 448 zł, 30$, 42€ i 1£. Bóg zapłać.

6. W przyszłą niedzielę Ks. Prałat Jan Banach obejmie urząd proboszcza parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tymbarku i dziekana dekanatu tymbarskiego. Ks. Jan przez trzy lata pracował jako wikariusz w naszej parafii a przez ostatnie dziesięć lat pełnił funkcję dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie oraz pomagał nam w pracy duszpasterskiej. Dziękujemy Ks. Prałatowi za wszelkie dobro, które pozostawił w naszej parafii, a na nowej placówce życzymy mu obfitych łask od Chrystusa Jedynego i Najwyższego Kapłana i opieki Matki Najświętszej.

7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Wiesławy Kurnik z Tarnowa. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products