XIV Niedziela zwykła – 7 lipca 2013 r.

 

1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na prace remontowo-inwestycyjne. Złożyliście 11 599 zł, 10$ i 6 €. Bóg zapłać. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

2. W tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera

– we czwartek – święto św. Benedykta opata, patrona Europy

– w piątek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerturtu

– w sobotę – wspomnienie świętych pustelników Anddrzeja Świerada i Benedykta, patronów drugorzędnych Diecezji.

3. Do wtorku trwa Wieki Odpust ku czci Matki Bożej Tuchowskiej. Składamy podziękowanie wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i sprawnym odbyciu naszej pieszej pielgrzymki do Tuchowa oraz tym, którzy w niej uczestniczyli. Dziękujemy Strażakom z Wojnicza za zabezpieczenie trasy pielgrzymki.

4. Towarzystwo Walki z Kalectwem zaprasza osoby niepełnosprawne ruchowo w wieku od 18-64 lat, zainteresowane podjęciem pracy, do udziału w szkoleniach zawodowych i stażach w ramach projektu „Praca marzeń”. Informacje w tej sprawie będą udzielane w Domu Grodzkim w dniu 9 lipca w godz. od 9.00 – 12.00. Trzeba zabrać ze sobą dowód osobisty i orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.

5. Urząd Miejski informuje, że w Referacie Gospodarki Komunalnej (budynek przy Placu Targowym) są do odebrania informacje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za drugie półrocze 2013 r. Mieszkańcy Wojnicza informację  mogą odbierać od poniedziałku 8 lipca do piątku 12 lipca w godz. od 7.30 do 15.30. W przypadku pozostałych miejscowości informacje są do odbioru u sołtysów.

6. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zofia Jakubowska z Tarnowa, śp. Jan Figiel z ul. Wolickiej, śp. Zbigniew Buczek z Tarnowa i śp. Władysława Brożek z Łukanowic. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

7. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zachęcamy do udziału w Eucharystii w dniu imienin.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products