II Niedziela Adwentu – 6 XII 2015r.

 

1. We wtorek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w tym dniu będą przed południem o godz. 6.00, 8.00 i 9.30 oraz po południu o godz. 16.00 i 18.00. W tym dniu w Rzymie Papież Franciszek zainauguruje Rok Miłosierdzia. Zachęcamy do udziału w Eucharystii w naszym kościele.

Roraty są odprawiane w dni powszednie Adwentu o godz. 6.30.

Informujemy, że Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będą w dniach od 18-20 grudnia, natomiast spowiedź adwentowa będzie w poniedziałek – 21 grudnia.

2. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary z ubiegłej niedzieli na prace remontowe. Złożyliście 10 784 zł i 5 €. Dziękujemy również za ofiary za czwarty kwartał. Mieszkańcy Więckowic złożyli na prace remontowe 3565 zł oraz 120 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty, Zakrzowa – odpowiednio 1920 zł i 50 zł, Rudki Góra i Wąwozu Szwedzkiego – 990 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Dziękujemy też za indywidualne ofiary na ten cel.

Dzisiaj przed kościołem są zbierane ofiary do puszek, które zostaną przekazane na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

3. We środę na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy wszystkie dzieci z klas drugich wraz z rodzicami w ramach parafialnego przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej. Podczas liturgii odbędzie się poświęcenie medalików. Natomiast spotkanie dla klas pierwszych gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania będzie w piątek: o godz. 17.30 będzie katecheza w kościele, a o 18.00 Msza święta.

4. We czwartek o godz. 16.00 w Kaplicy Loretańskiej zostanie odprawiona Msza święta dziękczynna za otrzymane łaski, za wstawiennictwem Matki Bożej, z prośbą o dalsza opiekę dla ofiarodawców, ich rodzin, wraz z opiekunami Kaplicy. Natomiast w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 będzie Msza święta z prośbą o Bożą opieką, za wstawiennictwem Matki Bożej dla mieszkańców Dębiny Zakrzowskiej.

5. We środę po Mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej, w czasie którego zostanie zaprezentowany film pt.: "Niebo istnieje naprawdę". Zapraszamy.

6. Organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie pomaga wspólnotom Kościoła misyjnego, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów. W związku z tym organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Wszystkich, którzy mają taki zużyty sprzęt i chcą go przekazać na te cele, prosimy, aby dostarczyli go we środę do godz. 12.00. Będzie on gromadzony przed magazynem Caritas obok plebanii.

7. Zachęcamy do nabywania świec Caritas na stół wigilijny, z których środki przeznaczone są na pomoc dla dzieci. Ofiara wynosi 5 zł. Świece są rozprowadzane w kruchcie kościoła. Zachęcamy również do wsparcia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży poprzez nabywanie kartek i ozdób świątecznych wykonanych przez wojnicką młodzież. Środki uzyskane z akcji będą przeznaczony na zorganizowanie wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży z naszej parafii.

8. Akademia Umiejętności – GOK, Placówka Wsparcia Dziennego, Pracownia "Złote Rączki" oraz Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego pod patronatem Burmistrza Wojnicza zapraszają na Kiermasz Ozdób Świątecznych, który rusza od dnia 07.12.2015r. od godz. 8.00 na Rynku w Wojniczu.

GZEAS wraz ze Szkołą Podstawową w Wojniczu, zaprasza wszystkie chętne dzieci ze szkól podstawowych i gimnazjalnych na zimowisko w dniach 18-22 stycznia 2016r. Jak co roku organizatorzy gwarantują opiekę pedagogiczna i dobrą zabawę w godzinach 8.00-15.00. Na zimowisku jest zapewnione wyżywienie oraz dowóz autobusem. Koszt zimowiska 60 zł/1 dziecko; wpłaty od stycznia.

9. Program wizyty z opłatkami:

P. Organista:

Poniedziałek, godz. 12.00 – Łukanowice

Wtorek, godz. 12.00 – Łukanowice c.d., ul. Słoneczna

Środa, godz. 13.00 – ul. Jagiellońska, Plebańska, Zamoście, Rolnicza, Nadbrzeżna

Czwartek, godz. 13.00 – ul. Konopnickiej, Reymonta

Piątek, godz. 13.00 – ul. Tarnowska, Krzywa, Rynek

 

P. Kościelny:

Poniedziałek, godz. 14.00 – ul. Krakowska, Wolicka

Wtorek, godz. 13.00 – Łukanowice od strony Zakrzowa, Łukanowice Podbrzegi

Środa, godz. 13.00 – ul. Zawale, Goszczyńskiego, Leśna

Czwartek, godz. 13.00 – ul. Warszawska

Piątek, godz. 13.00 – ul. Tarnowska, św. Leonarda, Rynek

 

10. Wśród czasopism religijnych jest nowy numer „Miłujcie się”.

11. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Kazimierz Bałaszowiec z ul. Nowej. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

 

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products