XXXII Niedziela Zwykła – 6 listopada 2016 r.

 

1. W piątek przypada 98 Rocznica Odzyskania Niepodległości. O godz. 9.30 będzie w Kolegiacie Msza święta w intencji Ojczyzny, a potem przemarsz i złożenie kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości. W związku ze Świętem Niepodległości, w piątek zapraszamy młodzież na wieczorną Mszę świętą i wspólną modlitwę w intencji Ojczyzny, a po niej na wieczornicę patriotyczną przygotowaną przez członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Młodzież przedstawi wieczornicę także dla wszystkich parafian w niedzielę, 13 listopada po wieczornej Mszy św. Zachęcamy do udziału w tych uroczystościach i do modlitwy w intencji Ojczyzny.

Na piątek – 11 listopada Biskup Tarnowski udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

2. Ponadto w tym tygodniu w liturgii: we środę – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, we czwartek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, pap., w piątek – wspomnienie św. Marcina z Tours, bpa, w sobotę – wspomnienie św. Jozafata, bpa i męcz. Wszystkim solenizantom, wśród których jest Ks. Marcin, składamy serdeczne życzenia.

3. W niedzielę 20 listopada, w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata nastąpi zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz Jubileuszu 1050. Rocznicy Chrztu Polski. Uroczyste zamknięcie Bram Miłosierdzia w całym Kościele, a zatem również we wszystkich kościołach jubileuszowych diecezji tarnowskiej nastąpi 13 listopada (niedziela). W katedrze tarnowskiej głównej uroczystości o godz. 15.00 będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości. Zachęcamy również wszystkie osoby, które z różnych powodów do tej pory nie pielgrzymowały do Bramy Miłosierdzia, aby w tych ostatnich już dniach skorzystały z łask jubileuszowych związanych z przejściem przez Bramę Miłosierdzia.

W naszej parafii na zakończenie Roku Miłosierdzia odbędą się rekolekcje. Trwać będą od 16 do 20 listopada (od środy do niedzieli włącznie). Na zakończenie rekolekcji w dniu 20 listopada zostaną udostępnione do kultu relikwie św. Faustyny i św. Jana Pawła II. Będą umieszczone obok obrazów „Jezu, ufam Tobie” i papieża Polaka. Prosimy tak zaplanować zajęcia, aby wszyscy mogli wziąć udział w rekolekcjach.

4. Przez cały listopad o godz. 17.30 modlimy się za zmarłych na Różańcu w połączeniu z wypominkami. Wypominki roczne są odczytywane w niedziele o godz. 7.40 i 12.10. Na stronie internetowej naszej parafii jest wykaz nazwisk zmarłych czytanych w poszczególne niedziele miesiąca. Przy tej okazji składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone przy okazji wypominek. Bóg zapłać.

5. Akcja Katolicka zaprasza wszystkich członków i sympatyków na spotkanie we środę po wieczornej Mszy Świętej.

6. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na prace remontowe w minioną niedzielę. Złożyliście 11 131 zł, 21 € i 30 hrywien. Dziękujemy również Państwu Dorocie i Marcinowi Zielińskim, którzy ufundowali do naszego kościoła obrazy Jezusa miłosiernego i św. Jana Pawła II. Bóg zapłać.

7. Organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Oddając zużyty niepotrzebny sprzęt pozbywamy się kłopotu związanego z jego utylizacją a zarazem dokładamy cegiełkę do wielkiej akcji niesienia pomocy ludziom w potrzebie.

Zużyty sprzęt prosimy składać obok rampy Magazynu Caritas we czwartek – 10 listopada do godz. 11.30.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products