XXVII Niedziela Zwykła – 6 X 2013 r.

 

1. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na prace remontowo-inwestycyjne.

Złożyliście 11 004zł, 5$, 12,5€, i 1£. Składamy też podziękowanie mieszkańcom ul. Kąpielowej, Ogrodowej i Ks. Popiełuszki, którzy złożyli 1360 zł na prace remontowe i 650 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty, oraz mieszkańcom Łukanowic i Topoliny, którzy złożyli 2625 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Dziękujemy także za indywidualne ofiary na te cele. Bóg zapłać. Przy tej okazji informujemy, że zostały zakończone prace konserwatorskie przy „Ogrojcu”. Dzisiaj do puszek zbierane są ofiary na pomoc mieszkańcom Syrii pogrążonej w wojnie domowej.

2. Dzisiaj o godz. 17.00 będzie procesja różańcowa. Zachęcamy do licznego udziału w procesji oraz w nabożeństwach różańcowych odprawianych codziennie o godz. 17.30. W poniedziałek przypada wspomnienie NMP Różańcowej, a we środę – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, bpa.

3. Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji organizuje w dniach 12-13 X 2013 Dzień Maryjny w Roku Wiary. Idea tego dnia związana jest z przypadającą 13 października kolejną, 96 rocznicą ostatniego objawienia fatimskiego. Najważniejszymi momentami przeżywanego w Rzymie Dnia Maryjnego będą: w sobotę wspólna modlitwa i katecheza z udziałem papieża Franciszka oraz różaniec w łączności z sanktuariami maryjnymi całego świata; zaś w niedzielę 13 X o godz. 10.00 różaniec na Placu Św. Piotra oraz o godz.10.30 Msza św. pod przewodnictwem papieża Franciszka połączona z oddaniem całego świata Niepokalanemu Sercu Maryi.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Dzień Papieski, pod hasłem Jan Paweł II – Papież Dialogu. W tym dniu będą zbierane ofiary do puszek na stypendia dla uzdolnionej a niezamożnej młodzieży w ramach Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

5. We wtorek na godz. 17.30 zapraszamy dzieci z klas drugich i ich rodziców na Różaniec i kolejne spotkanie w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej.

W środę o godz. 16.30 będzie spotkanie dla kandydatów na ministrantów. Również we środę po Mszy św. wieczornej Akcja Katolicka zaprasza na wykład nt. „Madonna znika pod szklanką kawy” – historia kradzieży najpiękniejszego obrazu Matki Bożej w Polsce. Wykład wygłosi ks. dr Piotr Drewniak.

6. W piątek 11 października o godz. 19.00 zapraszamy młodzież (szczególnie uczniów gimnazjum)  na Mszę Świętą podczas której będzie możliwość przystąpienia do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego w naszej parafii. Na tą Eucharystię zapraszamy także ludzi młodych utalentowanych muzycznie, którzy chcieliby zasilić szeregi parafialnej scholi młodzieżowej.

7. Punkt Doradztwa Rolniczego w Wojniczu zaprasza rolników na szkolenie w dniach 17-18 października. Szkolenie przeznaczone jest dla tych, którzy chcą starać się o płatności bezpośrednie od 2014r. Szczegółowe informacje i zapisy w Punkcie w Domu Grodzkim.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products