XVIII Niedziela Zwykła – Przemienienie Pańskie – 6 sierpnia 2017 r.

 

  1. W przyszłą niedzielę, 13 sierpnia będziemy przeżywać odpust ku czci św. Wawrzyńca Męczennika, patrona kolegiaty i parafii. Suma odpustowa będzie o godz. 11.00. Wszystkie kazania w czasie odpustu będzie głosił ks. prałat Grzegorz Lechowicz, członek kapituły kolegiackiej w Wojniczu, ojciec duchowny kapłanów diecezji tarnowskiej. W dniu odpustu nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. Zachęcamy wszystkich do udziału w sumie odpustowej.

Prosimy Strażaków wszystkich jednostek działających na terenie parafii o udział w sumie oraz o niesienia baldachimu i chorągwi podczas procesji eucharystycznej. Prosimy Panie, Panów i Młodzież o niesienie feretronów, dziewczynki z DSM o niesienie poduszek. Zachęcamy rodziców, aby przyprowadzili dzieci do sypania kwiatów oraz dzwonienia. Do udziału w sumie odpustowej i procesji zapraszamy także służbę liturgiczną: ministrantów i lektorów.

Spotkanie przed opustem dla ministrantów odbędzie się w sobotę o godz. 9.00, zaś dla lektorów – w sobotę po wieczornej Mszy świętej. Natomiast próba chóru będzie w piątek o godz. 18.30. Zapraszamy.

W związku z odpustem parafialnym będzie dodatkowa spowiedź. Będziemy spowiadać w sobotę od godz. 16.30 do 18.00. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania.

  1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek – wspomnienie św. Dominika, prezb., we środę – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziew. i męcz., patronki Europy, we środę – święto św. Wawrzyńca, diakona i męcz., w piątek – wspomnienie św. Klary, dziw., Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia.

W przyszłą niedzielę – 13 sierpnia o godz. 20.00 zapraszamy na procesję fatimską i Różaniec.

  1. Dziękujemy za ofiary na prace remontowe z ubiegłej niedzieli. Złożyliście 12 810 zł, 100 koron norw. i 5 €. Dziękujemy również mieszkańcom ul. Zawale, którzy złożyli 300 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Bóg zapłać.
  2. Organizujemy wyjazd autokarowy na Jasną Górę, w dniu wejścia Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej, czyli 25 sierpnia. Zapisy przyjmowane są w zakrystii i kancelarii. Wyjazd z parkingu przy kolegiacie o godz. 8.00. Istnieje także możliwość zapisania się na powrót autokarem do Wojnicza pielgrzymów, którzy będą pieszo zmierzać na Jasną Górę. Cena biletu 30 zł.
  3. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Franciszek Jarosz z ul. Tarnowskiej i śp. Bolesław Węgrzyn z Łukanowic. Pogrzeb śp. Bolesława – ojca ks. Andrzeja Węgrzyna odbędzie się w poniedziałek, Msza św. pogrzebowa o godz. 16.00. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products