X Niedziela Zwykła – 6 czerwca 2021 r.

 

  1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zachęcamy do uczestnictwa w tych dniach w wieczornej Mszy świętej i w procesji eucharystycznej. Zapraszamy zwłaszcza rodziców z dziećmi. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania procesji w uroczystość Bożego Ciała. Składamy podziękowanie tym, którzy przygotowali piękne ołtarze: Akcji Katolickiej, Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży, Ochotniczej Straży Pożarnej z Wojnicza oraz mieszkańcom Ispu. Dziękujemy P. Jadwidze Gniozdorz, P. Mariuszowi Merchutowi i P. Cezaremu Chmielowi za wszelkie prace i przygotowania. Strażakom dziękujemy za zabezpieczenie trasy przejścia procesji. Dziękujemy również Orkiestrze Dętej Miasta Wojnicza, pocztom sztandarowym, dzieciom z klas trzecich, dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiaty, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, wszystkim którzy nieśli baldachim, feretrony i sztandary. Bóg zapłać.
  2. Zakończenie oktawy Bożego Ciała wraz z poświęceniem wianków i błogosławieństwem dzieci będzie w czwartek o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich rodziców ze swoimi dziećmi.
  3. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek przypada także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  4. W przyszłą niedzielę kazania będzie głosił nasz rodak – ks. prałat Bogdan Piotrowski, misjonarz w Republice Konga. Ofiary na tacę będą przeznaczone na wsparcie dzieł prowadzonych przez Księdza Bogdana.
  5. Dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli na prace remontowe w parafii. Złożyliście 13 373 zł. Bóg zapłać.
  6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb pochodzącej z Wojnicza śp. Anny Wąsowicz. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products