I Niedziela Wielkiego Postu – 6 III 2022 r.

 

 1. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych, które są odprawiane wg następującego porządku: Droga Krzyżowa w każdy piątek – dla dzieci o godz. 15.00, dla dorosłych – o godz. 17.30 i dla młodzieży – o godz. 19.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę w Kolegiacie o godz. 15.00.
 2. Przyszła niedziela to Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. W związku z tym będzie zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.
 3. We środę po wieczornej Mszy świętej odbędzie się kolejne zebranie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Prosimy wszystkich członków o przybycie.
 4. Skierowany przez Seminarium Duchowne w Tarnowie, przybył, pochodzący z parafii pw. św. Józefa w Muszynie, diakon Kamil Majkrzak, który będzie odbywał w naszej wspólnocie praktykę duszpasterską. Praktyka trwać będzie do Świąt Wielkanocnych. Serdecznie witamy diakona Kamila i życzymy wszelkich łask Bożych w posłudze w naszej parafii.
 5. We wtorek na godz. 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej. W związku ze zbliżającą się wizytacją kanoniczną, która będzie za dwa tygodnie zapraszamy członków chóru na próbę w najbliższy piątek po wieczornej Mszy świętej.
 6. We czwartek rozpocznie się nowenna przed uroczystością św. Józefa. Nowenna będzie śpiewana o godz. 5.30.
 7. Dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli na prace remontowe. Złożyliście 14 783zł, 20€, 21$ i 5 lew bułgarskich. Na pomoc Ukrainie nasza parafia złożyła do puszek kwotę 26 146 zł, 260€ i 20$, które zostały przekazane na konto Caritas Polska. Składamy podziękowanie również za ofiary na utrzymanie czystości kościoła oraz na kwiaty do Bożego Grobu. Mieszkańcy Dębiny Zakrzowskiej złożyli odpowiednio 2150 zł i 560 zł oraz zamówili trzy intencje mszalne, Ispu 2550 zł i 575 zł oraz zamówili dwie intencje mszalne, ul. Warszawskiej i Osiedla Zakrzów – 1790 zł i 240 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Składamy podziękowanie również za indywidualne ofiary oraz wpłaty na konto parafialne. Ze swej strony ks. Zbigniew Pabian, który pracuje na Ukrainie, dziękuje za produkty zebrane w sklepach.
 8. Nasza parafia włącza się w koordynowaną przez Caritas Polska akcję PACZKA DLA UKRAINY. Akcja ta będzie polegała na przygotowaniu paczek, które zostaną zawiezione bezpośrednio do rodzin na Ukrainie. Wszystkie paczki powinny zawierać konkretne wskazane przez Organizatora artykuły przydatne dla całej rodziny w sytuacji wojny. Osoby, czy grupy osób, które zechcą przygotować taką paczkę niech zabiorą kartkę ze stolika pod chórem, na której jest lista produktów, które powinny znaleźć się w paczce. Odbiór produktów, które należy złożyć w tekturowym pudełku, będzie w sobotę w od godz. 10.00 do 12.00 w dawnym magazynie Caritas przy plebani.

Caritas Diecezji Tarnowskiej zwraca się z prośbą, aby rodziny, które przyjęły uchodźców z Ukrainy, zgłosiły liczbę tych osób w swojej parafii. Zgłoszeń prosimy dokonywać w kancelarii parafialnej. Lista będzie na bieżąco aktualizowana.

 1. W kruchcie Kolegiaty można nabywać baranki i paschaliki wielkanocne. Są do dyspozycji egzemplarze większe i mniejsze. Uzyskane środki będą przeznaczone na działalność Caritas Diecezji Tarnowskiej.
 2. Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich imienia błogosławionych Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego  w Łoponiu oraz Dyrektor  Przedszkola Publicznego w Łoponiu zachęcają do zapoznania się z ofertą szkoły i przedszkola na rok szkolny 2022/23. Więcej informacji na temat zapisów w sekretariacie szkoły i przedszkola oraz stronie internetowej i Facebooku.
 3. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Augustyn Brożek z Dębiny Łętowskiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products