XXXI Niedziela Zwykła – 5 listopada 2023 r.

 

  1. W sobotę przypada Narodowe Święto Niepodległości. O godz. 9.30 będzie w kolegiacie Msza Święta w intencji Ojczyzny. Zachęcamy do udziału.

W tym dniu zapraszamy do naszego kościoła również na godz. 19.00 na wieczornicę patriotyczną pt. „Miłosierni Samarytanie z Markowej” przygotowaną przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej parafii.

  1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomnienie św. Leonarda – patrona naszego drewnianego kościoła. Zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii o godz. 8.00; we czwartek – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w piątek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i dokt. Kościoła, w sobotę – wspomnienie św. Marcina z Tours, bpa. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji będzie zbiórka do puszek na rzecz organizacji „Kościół w Potrzebie”. Jest to również Światowy Dzień Ubogich.
  3. Przez cały listopad o godz. 17.30 modlimy się za zmarłych na Różańcu w połączeniu z wypominkami. Natomiast wypominki roczne są odczytywane w niedziele o godz. 7.30 i 12.00. Na stronie internetowej naszej parafii zostanie w najbliższych dniach zamieszczony wykaz nazwisk zmarłych czytanych w poszczególne niedziele miesiąca. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone przy okazji wypominek. Bóg zapłać.
  4. Dziękujemy również za ofiary z ubiegłej niedzieli na prace remontowe. Złożyliście16 455 zł, 10$ i 10€. Dziękujemy też za wpłaty na konto parafialne i indywidualne ofiary. Bóg zapłać.
  5. We środę o po wieczornej Mszy świętej odbędzie się zebranie Akcji Katolickiej.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.30 będzie spotkanie dla rodziców dzieci z klas trzecich.
  7. W poniedziałek odbędzie się próba Jasełek parafialnych o godz. 19.00 na plebanii. Zapraszamy wszystkich którzy już się zgłosili a także nowe osoby. Szczególnie zapraszamy osoby dorosłe. Niech będą to Jasełka przygotowane głównie przez dorosłych dla całej parafii a szczególnie dla dzieci.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products