XXXI Niedziela Zwykła – 5 listopada 2017 r.

 

  1. W poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie św. Leonarda, patrona naszego zabytkowego kościółka przy ul. Tarnowskiej. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 8.00.
  2. Ponadto w tym tygodniu w liturgii: we czwartek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w piątek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, pap., w sobotę – wspomnienie św. Marcina z Tours, bpa. Wszystkim solenizantom, wśród których jest Ks. Marcin, składamy serdeczne życzenia.
  3. W sobotę obchodzimy 99 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. O godz. 9.30 będzie w Kolegiacie Msza święta w intencji Ojczyzny, a potem przemarsz i złożenie kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości. W związku ze Świętem Niepodległości, w sobotę zapraszamy młodzież na Dekanalne Spotkanie Młodzieży połączone z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00, po której będzie miała miejsce Wieczornica Patriotyczna przygotowana przez członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej parafii.

Z okazji Święta Niepodległości Stowarzyszenie Działalności Społeczno-Patriotycznej oraz Regionalne Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Wojnicz zapraszają na Niepodległościowe Spotkanie Patriotyczno-Regionalne, które odbędzie się w sobotę o godz. 16.30 w Kinie Wawel.

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wojnickiej zaprasza 11 listopada na V Rowerowy Rajd Niepodległości Wojnicz-Łowczówek. Start o godz. 8.30 koło Pomnika Niepodległości. Szczegółowy program na plakatach. Można jechać również samochodami. Organizatorzy zapraszają na spotkanie przy Cmentarzu Legionistów Polskich w Łowczówku i składanie kwiatów na grobach legionistów z naszej gminy.

  1. Przez cały listopad o godz. 17.30 modlimy się za zmarłych na Różańcu w połączeniu z wypominkami. Natomiast wypominki roczne są odczytywane w niedziele o godz. 7.40 i 12.10.  Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone przy okazji wypominek. Bóg zapłać.
  2. Spotkanie Akcji Katolickiej – we środę po wieczornej Mszy świętej.
  3. Dziękujemy za ofiary na prace remontowe z ubiegłej niedzieli. Złożyliście 11 320 zł i 10 €. Bóg zapłać.

Ze swej strony Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wojnickiej dziękuje za datki składane podczas kwesty na cmentarzu w Wojniczu. Zebrano 11.946 zł i 5 €. Towarzystwo dziękuje wszystkim ofiarodawcom za hojność, a kwestującym za poświęcenie i wytrwałość. Zebrane środki pozwolą na odnowienie kolejnych nagrobków.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products