XXVII Niedziela Zwykła – 5 X 2014 r.

 

1. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na prace remontowo-inwestycyjne. Złożyliście 11 582 zł i 26€. Składamy też podziękowanie za ofiary za trzeci kwartał. Mieszkańcy Więckowic złożyli 3825 zł na prace remontowe i 320 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty, ul. Słonecznej odpowiednio 1120 zł i 30 zł, ul. Jagiellońskiej, Plebańskiej i Rolniczej – 970zł i 350 zł, Rudki Dół – 430 zł. Dziękujemy także za indywidualne ofiary na te cele. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Składamy serdeczne podziękowanie również osobom związanym z kościółkiem św. Leonarda, które ufundowały dwa ornaty, w tym jeden ręcznie haftowany, albę oraz komplet bielizny kielichowej. Dziękujemy również członkom Róż Matki Bożej Pompejańskiej oraz innym anonimowym darczyńcom, którzy ufundowali feretron z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego oraz Matki Bożej Pompejańskiej.

2. Dzisiaj o godz. 17.00 będzie procesja różańcowa wokół kolegiaty. Zachęcamy do licznego udziału w procesji oraz w nabożeństwach różańcowych odprawianych codziennie o godz. 17.30. We wtorek przypada wspomnienie NMP Różańcowej, a we czwartek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, bpa.

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Dzień Papieski, pod hasłem Jan Paweł II – Świętymi bądźcie. W tym dniu będą zbierane ofiary do puszek na stypendia dla uzdolnionej a niezamożnej młodzieży w ramach Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

„W tym dniu – pisze w komunikacie Ks. Bp Andrzej Jeż – jako wspólnota Kościoła tarnowskiego, zgromadzimy się w Dębicy na VI Diecezjalnym Marszu dla Życia i Rodziny. Po wspólnej Eucharystii, którą będziemy celebrować o godz. 11.00 w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego, przejdziemy ulicami miasta, by wyrazić Bogu wdzięczność za dar naszych rodzin i każdego przyjętego w nich życia. Będziemy także modlić się w intencji III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, który w Rzymie podejmie refleksję nad wyzwaniami duszpasterskimi wobec rodzin. Gorąco zapraszam Was do Dębicy, do wspólnej modlitwy za rodziny oraz wspólnotowego wyrażenia naszego wsparcia dla rodziny i każdego ludzkiego życia”.

Ks. Bp. Ordynariusz zachęca też do uczestniczenia w Radiowo-Internetowym Studium Biblijnym, które od pierwszej niedzieli października rozpoczyna kolejny rok swojej działalności. Przez kolejne semestry, w ramach wykładów zostaną przybliżone słuchaczom poszczególne części Wyznania wiary. Audycje Studium Biblijnego będą emitowane na falach Diecezjalnego Radia RDN Małopolska oraz RDN Nowy Sącz w każdą niedzielę o godz. 14.30, a także powtarzane w poniedziałki po wiadomościach o godz. 20.00. Zapisy drogą listową lub elektroniczną. Szczegółowe informacje można znaleźć na plakacie.

4. W środę po Mszy św. wieczornej będzie zebranie Akcji Katolickiej.

5. Organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie pomaga misjonarzom, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów. Aby realizować te cele organizacja przeprowadza m.in. zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Wszyscy, którzy posiadają taki zużyty i niepotrzebny sprzęt proszeni są, aby dostarczyli go w najbliższą sobotę – 11 października do godz. 12.30 na parking przy magazynie Caritas, gdzie zostanie on odebrany.

6. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Barbara Gawlik z ul. Konopnickiej. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products