XXIII Niedziela Zwykła – 5 września 2021r.

 

  1. We środę przypada Uroczystość Narodzenia NMP, głównej patronki naszej diecezji. W kolegiacie po wieczornej Mszy świętej będzie poświęcenia ziarna siewnego. W Bazylice Katedralnej w Tarnowie od 8 do 15 września trwa Tydzień Maryjny. W piątek – 10 września na Mszę św. do Katedry na godz. 18.00 zaproszeni są wierni z naszego dekanatu. Zachęcamy do udziału.
  2. Dziękujemy za ofiary na prace remontowo-inwestycyjne. W minioną niedzielę złożyliście 13 939 zł, 10 $ i 10 €. Bóg zapłać. Dzisiaj przeżywamy dzień modlitwy i solidarności z narodem Afganistanu. Zbiórka do puszek przeznaczona jest na ten cel.
  3. Po wakacyjnej przerwie wznawiają działalność formacyjną grupy dziecięce i młodzieżowe naszej parafii:

– we wtorek o godz. 16.00 będzie spotkanie dla chłopców z klas czwartych, którzy pragną włączyć się do grupy ministrantów

– w środę na godz. 19.00 zapraszamy członków parafialnej scholii młodzieżowej, natomiast w piątek na wieczorna Mszę św. a po niej na spotkanie w sali za plebanią zapraszamy członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Zapraszamy również nowe osoby, które pragną włączyć się działalność grupy, by kształtować swoją młodość na wartościach wypływających z wiary.

– w sobotę na godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w domu parafialnym dziewczynki z klas czwartych chętne do włączenia się w tę grupę.

  1. Do naszej parafii przybył alumn Kamil Biernat z parafii św. Jana w Bochni, który przez dwa tygodnie będzie odbywał praktykę katechetyczno-duszpasterską. Witamy go w naszej wspólnocie.
  2. Dzisiaj (5 IX) o godz. 16.30 na wojnickim Rynku odbędzie się koncert Orkiestry Dętej Miasta Wojnicza w cyklu „Pożegnanie bocianów”. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich chętnych pragnących śpiewać w chórze parafialnym.
  3. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Jest do naszej dyspozycji również okolicznościowa publikacja związana z beatyfikacją kardynała Stefana Wyszyńskiego, cena egzemplarza 10 zł.
  4. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Stanisław Małek z Łoponia i śp. Maria Kurleto z ul. Długiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products