XVIII Niedziela Zwykła – 5 sierpnia 2018 r.

 

  1. W przyszłą niedzielę, 12 sierpnia będziemy przeżywać odpust ku czci św. Wawrzyńca Męczennika, patrona kolegiaty i parafii. Suma odpustowa będzie o godz. 11.00. Wszystkie kazania w czasie odpustu będzie głosił ks. dr hab. Marek Kluz – profesor na Wydziale Teologicznym w Tarnowie. W dniu odpustu nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. Zachęcamy wszystkich do udziału w sumie odpustowej.

Prosimy Strażaków wszystkich jednostek działających na terenie parafii o udział w sumie oraz o niesienia baldachimu i chorągwi podczas procesji eucharystycznej. Prosimy osoby, które noszą feretrony o przybycie na sumę. Zachęcamy rodziców, aby przyprowadzili dzieci do sypania kwiatów oraz dzwonienia. Prosimy dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii, aby w swoich strojach uczestniczyły we Mszy świętej o godz. 11.00. Do udziału w sumie odpustowej i procesji zapraszamy także służbę liturgiczną: ministrantów, lektorów i DSM.

Spotkanie przed opustem dla ministrantów i lektorów odbędzie się we czwartek po wieczornej Mszy świętej. Natomiast próba chóru będzie w sobotę o godz. 19.00.

W związku z odpustem parafialnym będzie dodatkowa spowiedź. Będziemy spowiadać w sobotę od godz. 16.00 do 18.00. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania.

  1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – święto Przemienienia Pańskiego; we środę – wspomnienie św. Dominika, prezb.; we czwartek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziew. i męcz., patronki Europy; w piątek– święto św. Wawrzyńca, diakona i męcz.; w sobotę – wspomnienie św. Klary, dziew., Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia.
  2. Dziękujemy za ofiary na prace remontowe z ubiegłej niedzieli. Złożyliście 10 105 zł i 10 €. Bóg zapłać.
  3. Organizujemy wyjazd autokarowy na Jasną Górę, w dniu wejścia Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej, czyli 25 sierpnia. Zapisy przyjmowane są w zakrystii i kancelarii. Wyjazd z parkingu przy kolegiacie o godz. 6.00. Cena biletu 40 zł.
  4. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Andrzej Kozioł z ul. św. Kingi i śp. Jan Kłusek z Łoponia. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products