Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 5 VI 2022r.

 

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro, w poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła. Msze święte w poniedziałek będą tylko w Kolegiacie o następujących porach: o godz. 6.00; 8.00; 9.30; 16.00 i 18.00. Zachęcamy do udziału. Zachęcamy również do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które są odprawiane codziennie o godz. 17.45.
  2. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej. Zachęcamy wszystkich, którzy w tym okresie nie przystąpili jeszcze do spowiedzi i nie przyjęli Komunii Świętej, aby to uczynili w najbliższym tygodniu. Przypominamy, że możliwość spowiedzi w naszym kościele jest podczas nabożeństw oraz w dni powszednie od godz. 17.00 do 18.00.
  3. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, prezb. i męcz., we środę wspomnienie św. Jadwigi Królowej, we czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę – wspomnienie św. Barnaby Ap. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  4. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Prosimy, aby, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, ołtarze na procesję przygotowali: Akcja Katolicka, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Strażacy z Wojnicza oraz Sołtysi z naszej parafii.
  5. We wtorek o godz. 17.00 Akcja Katolicka zaprasza na czuwanie modlitewne w intencji Ojczyzny.
  6. We środę po wieczornej Mszy świętej odbędzie się zebranie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Prosimy wszystkich członków o przybycie.
  7. Składamy podziękowanie za ofiary z minionej niedzieli na prace remontowe. Złożyliście 13176 zł, 20€ i 15§. Bóg zapłać.
  8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Ryszard Karpiński z ul. Zawale. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products