X Niedziela Zwykła – 5 czerwca 2016 r.

 

1. Miesiąc czerwiec poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Codziennie w dnie powszednie po Mszy świętej wieczornej będzie odmawiana Litania do Serca Pana Jezusa. W niedziele Litanię będziemy śpiewać 15 minut przed Mszą św. wieczorną.

2. W tym tygodniu w liturgii: – we środę – wspomnienie św. Jadwigi, Królowej; w piątek – wspomnienie bł. Bogumiła, bpa; w sobotę – wspomnienie św. Barnaby, apostoła.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

3. Dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli na prace remontowe. Złożyliście 11 014 zł, 5,5 € i 100$ Canada. Bóg zapłać. Dziękujemy również mieszkańcom ul. Jagiellońskiej, Plebańskiej i Rolniczej, którzy złożyli  590 zł na prace remontowe oraz 270 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Oraz mieszkańcom Rudki Dół, którzy złożyli odpowiednio 380 zł i 20 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary.

4. W przyszłą niedzielę kazania w naszej świątyni będzie głosił ks. prałat Bogdan Piotrowski, misjonarz w Republice Konga. Ofiary na tacę będą przeznaczone na cele misyjne.

5. W najbliższą sobotę – 11 czerwca po Mszy wieczornej odbędzie się w naszej kolegiacie koncert muzyki sakralnej. Na organach zagra Witold Zalewski – organista katedry wawelskiej a śpiewał będzie chór Musica Ex Anima z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie pod dyrekcją naszego parafianina Krzysztof Michałka. Szczegóły na plakatach. Serdecznie zapraszamy!

6. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jan Wnętrzak z Dębiny Łętowskiej i śp. Józefa Kurcz z Tarnowa. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products