Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 5 IV 2015 r.

 

1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna w całym Kościele okres 50-ciu dni radości paschalnej. Osiem początkowych dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy. Msze Święte w pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych – według porządku niedzielnego.

2. Przypominamy, że od dnia dzisiejszego w niedziele i święta Msza święta o godz. 16.00 będzie odprawiana nie w kolegiacie lecz w kościele św. Leonarda.

3. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania oraz w celebracje liturgiczne Niedzieli Palmowej oraz Triduum Sacrum. Szczególne podziękowanie wyrażamy p. Mariuszowi Merchutowi, P. Jadwidze Gniozdorz, p. Maciejowi Sumarze i p. Mariuszowi Kuboniowi, którzy pod kierunkiem ks. Marcina przygotowali Ciemnicę i Grób Pański. Dziękujemy również paniom i panom ze straży pożarnej za wartę honorową przy grobie Pańskim. Słowa podziękowania składamy także panu organiście, chórowi parafialnemu, orkiestrze dętej miasta Wojnicza, kantorom, ministrantom, lektorom, ceremoniarzom, Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży, scholi i dziewczynkom z DSM. „Bóg zapłać” za zaangażowanie i gorliwą służbę dla chwały Bożej i dla dobra naszej wspólnoty parafialnej.

4. Składamy podziękowania również właścicielom sklepów, którzy przekazali towary do paczek świątecznych dla potrzebujących. Wśród ofiarodawców są: P. Barbara Kupczyk, P. Danuta Gołąb, P. Marek Lenik, P. Stanisław Szczęsny, P. Witold Duman, Firma Florpak oraz Delikatesy „Centrum”. Dziękujemy również wszystkim osobom, które ofiarowały produkty żywnościowe zbierane w sklepach. Składamy podziękowanie młodzieży za przeprowadzenie akcji „Kilo” oraz wszystkim osobom zaangażowanym w Parafialnym Oddziale Caritas za ofiarną pracę przy przygotowaniu paczek świątecznych. Dziękujemy także osobom, które dostarczyły paczki potrzebującym. W sumie zostały przygotowane 162 paczki. Za wszelką życzliwość i pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

5. Dziękujemy za ofiary na tacę z ubiegłej niedzieli na prace remontowo-inwestycyjne. Złożyliście 10451 zł, 7 $ i 5 €. Mieszkańcy Rudki Dół złożyli dodatkowo 455 zł i 620 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Bóg zapłać.

6. Wszystkim Gościom, którzy przeżywają Wielkanoc w naszej parafii oraz wszystkim Parafianom składamy serdeczne życzenia: Niech tajemnica Zmartwychwstania Chrystusa świętowana w Liturgii przenika całe Wasze życie. Niech radość Wielkanocnego Poranka zagości w Waszych sercach i rodzinach, napełniając je pokojem i miłością.

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

Ze swej strony dziękujemy za wszystkie życzenia świąteczne od osób prywatnych i instytucji. 

 

Życzenia na Święta Wielkanocne przesłali nam:

 

Ks. Bp Stanisław Salaterski, Ks. Prałat Rober Kantor – Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, Ks. dr hab. Andrzej Michalik – Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, P. Andrzej Duda – Poseł do PE, P. Kazimierz Wiatr – Senator RP, P. Edward Czesak – Poseł RP, P. Włodzimierz Bernacki – Poseł RP, P. Jan Ziobro – Poseł RP, P. Roman Łucarz – Starosta Tarnowski, P. Paweł Smoleń – Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego, P. Władysław Bąk – Burmistrz Wojnicza, P. Sebastian Wróbel – Przewodniczący Rady Miejskiej w Wojniczu, Ks. Prałat Andrzej Liszka – Dyrektor Domu Księży Emerytów, Ks. Prałat Bogdan Piotrowski, Ks. Rafał Leszczyński, Ks. Prałat Zbigniew Szostak – Kustosz Sanktuarium Bł. Karoliny w Zabawie,

Kierownik, Wychowawcy i Dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego w Wojniczu, Dyrekcja, Personel i Wychowankowie Przedszkola Publicznego w Wojniczu, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Wojniczu, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy i Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. św. Kingi w Wojniczu, Dyrekcja, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Społeczność Szkolna Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu,

Zarząd i Pracownicy Wojnickiego Centrum Medycznego, Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów, Sołtysi Gminy Wojnicz, Zarząd i Członkowie Koła Pszczelarzy w Wojniczu, Firma Stanmar, FHU Budomat, P. Kurkiewiczowie i Pracownicy Apteki, Zarząd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Wojniczu, Klerycki Zespół Bethesda.

 

Dziękujemy!

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products