I Niedziela Wielkiego Postu – 4 marca 2017 r.

 

  1. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych, które są odprawiane wg następującego porządku: Droga Krzyżowa w każdy piątek – dla dzieci o godz. 15.00, dla dorosłych – o godz. 17.30 i dla młodzieży – o godz. 19.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę w Kolegiacie o godz. 15.00.
  2. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary z ubiegłej niedzieli. Na prace remontowe złożyliście 11 370 zł i 9 €. Dziękujemy również mieszkańcom Ratnaw, ul. św. Kingi i czterem rodzinom z Łoponia, którzy złożyli 1900 zł na prace remontowe, 1650 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty oraz 240 zł na kwiaty do Grobu Bożego. Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek przeznaczona na ogólnopolski fundusz dzieła pomocy misjom „Ad Gentes”.

  1. Od soboty (11 III) codziennie o godz. 5.30 będzie odprawiana nowenna przed uroczystością św. Józefa, Oblubieńca NMP.
  2. Informujemy, że kurs przedmałżeński w tym roku będzie miał podobną formułę jak rok temu. Przeprowadzą go osoby związane z Wydziałem Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Kurs odbędzie się w ciągu jednego weekendu, mianowicie od 21-23 kwietnia br. Jest to oferta skierowana do par, które w bliższej czy dalszej perspektywie zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa. Zapisy w kancelarii parafialnej, ilość miejsc ograniczona.
  3. Informujemy, że pod chórem znajduje się pojemnik z wodą święconą, która jest do naszej dyspozycji. Wodę święconą można zabierać np. do domowej kropielnicy. Pojemnik został zakupiony za ofiary, które złożyli rodzice tegorocznych kandydatów do bierzmowania. Bóg zapłać.
  4. We środę po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Akcji Katolickiej.
  5. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products