II Niedziela Adwentu – 4 grudnia 2022 r.

 

  1. Dzisiaj rozpoczynają się rekolekcje adwentowe. Rozważania rekolekcyjne będą głoszone w czasie Mszy świętych przez trzy kolejne niedziele. Ze względu na rekolekcje, w przyszłą niedzielę nie będzie spotkania dla rodziców dzieci klas trzecich.
  2. Zachęcamy również do udziału w Roratach, które są odprawiane w dni powszednie Adwentu o godz. 6.00 dla starszych, oraz o godz. 18.00 dla dzieci.
  3. We czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte w tym dniu będą o godz. 6.00, 8.00, 9.30 oraz po południu o godz. 16.00 i 18.00.
  4. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary za na prace remontowe. W minioną niedzielę złożyliście 15 126 zł i 10 €. Bóg zapłać. Dzisiaj są zbierane ofiary do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.
  5. Zachęcamy do nabywania opłatków oraz świec Caritas na stół wigilijny.
  6. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne młodzież pragnącą włączyć się w świąteczną akcję „Kilo”, która zostanie przeprowadzona w wybranych sklepach na terenie naszej parafii dnia 17 grudnia.

Również w sobotę 10 grudnia o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się okręgowe spotkanie młodzieży z rejonu tarnowskiego do którego należy nasz dekanat. Spotkanie to wpisuje się w duchowe przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie, ale będzie także doskonałą okazją do pogłębienia tajemnicy adwentowego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie szczególnie młodzież naszej parafii.

W przyszłą niedzielę członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży będą rozprowadzać kartki Bożonarodzeniowe.

Również w przyszłą niedzielę Parafialna Schola Młodzieżowa zaprasza do naszego kościoła na godz. 19.00 na koncert adwentowy pt. „Z Maryją oczekujmy Zbawiciela”.

  1. GOK w Wojniczu informuje, że 10 grudnia rozpoczną się warsztaty teatralne oraz spotkania grupy językowej (języka angielskiego) dla dorosłych. Więcej informacji na stronie internetowej GOK-u.
  2. W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności: śp. Zofia Baran z Łukanowic i śp. Maria Nędza z ul. Nadbrzeżnej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products