II Niedziela Adwentu – 4 XII 2016r.

 

1. We czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w tym dniu będą przed południem o godz. 6.00, 8.00 i 9.30 oraz po południu o godz. 16.00 i 18.00. Zachęcamy do udziału w Eucharystii w tym dniu.

Zachęcamy również do udziału w Roratach, które są odprawiane w dni powszednie Adwentu o godz. 6.30.

2. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary z ubiegłej niedzieli na prace remontowe. Złożyliście 10 982 zł i 21 €. Dziękujemy również za ofiary za czwarty kwartał. Mieszkańcy ul. Jagiellońskiej, Plebańskiej i Rolniczej złożyli 720 zł na prace remontowe i dodatkowo 70 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty, mieszkańcy Rudki Dół odpowiednio 410 zł i 40 zł, Ratnaw, ul. św. Kingi i czterech domów z Łoponia 2060 zł i 60 zł, Rudki Góra i Wąwozu Szwedzkiego – 980 zł, ul. Nowej i Krótkiej – 850 zł, Dębiny Zakrzowskiej 1610 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Dziękujemy też za indywidualne ofiary na ten cel.

Dzisiaj przed kościołem są zbierane ofiary do puszek, które zostaną przekazane na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

3. W sobotę o godz. 16.00 w Kaplicy Loretańskiej zostanie odprawiona Msza święta dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsza opiekę dla ofiarodawców, ich rodzin, wraz z opiekunami Kaplicy, za wstawiennictwem Matki Bożej.

4. Zachęcamy do nabywania świec Caritas na stół wigilijny, z których środki przeznaczone są na pomoc dla dzieci. Ofiara wynosi 5 zł. Świece są rozprowadzane w kruchcie kościoła. W przyszłą niedzielę członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży będą rozprowadzać wykonane przez siebie karki świąteczne. Są to kartki propagujące prawdziwe symbole i treści związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

5. We wtorek po wieczornej Mszy świętej zapraszamy do kościoła na spotkanie ze św. Mikołajem młodzież i dzieci zaangażowane w parafii w różne grupy i wspólnoty, a więc: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, scholę, zespół muzyczny, kantorów, aspirantów, ministrantów, lektorów i Dziewczęcą Służbę Maryjną

6. Program wizyty z opłatkami:

P. Kościelny:

Poniedziałek, godz. 12.00 – Łukanowice

Wtorek, godz. 12.00 – Łukanowice c.d., ul. Słoneczna

Środa, godz. 12.00 – Isep, ul. Kąpielowa, Ogrodowa i ks. Popiełuszki

Czwartek, godz. 13.00 – ul. Jagiellońska, Plebańska, Zamoście, Rolnicza, Nadbrzeżna

Piątek, godz. 13.00 – ul. Konopnickiej, Reymonta

 

P. Organista:

Poniedziałek, godz. 14.00 – Łukanowice od strony Zakrzowa, Podbrzegi

Wtorek, godz. 14.00 – ul. Nowa, Krótka

Środa, godz. 14.00 – ul. Warszawska

Czwartek, godz. 14.00 – ul. Goszczyńskiego, Leśna

Sobota, godz. 12.00 – ul. Krakowska, Rynek

 

7. W ostatnim tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Franciszka Przeklasy z USA, śp. Juliana Sołtysa z Więckowic i śp. Stanisława Malinowskiego z Krakowa. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products