XXXI Niedziela Zwykła – 4 listopada 2018 r.

 

  1. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie św. Leonarda, patrona naszego zabytkowego kościółka przy ul. Tarnowskiej. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 8.00.
  2. Ponadto w tym tygodniu w liturgii: w piątek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w sobotę – wspomnienie św. Leona Wielkiego, pap. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, wśród których jest Ks. Marcin, składamy serdeczne życzenia.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. O godz. 11.00 będzie w Kolegiacie Msza święta w intencji Ojczyzny, a potem przemarsz i złożenie kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości.

W związku ze Świętem Niepodległości, w piątek (9 listopada) w naszej parafii będzie miało miejsce dekanalne spotkanie młodzieży. Spotkanie rozpocznie się w kolegiacie o godz. 18.00 Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, a następnie będzie miała miejsce wieczornica patriotyczna pt. „Żeby Polska, była Polską” przygotowana przez członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej parafii. Spotkanie zakończy poczęstunek dla młodzieży w salce parafialnej. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie młodzież naszej parafii, a także wszystkich, którzy pragną ożywiać w sobie ducha miłości do Ojczyzny.

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wojnickiej zaprasza w sobotę – 10 listopada na VI Rowerowy Rajd Niepodległości Wojnicz – Łowczówek oraz do Izby Regionalnej na wykład dr. Marka Smoły pt. „Jak Polacy wybili się na niepodległość” a także na wystawę „Wojnickie drogi do niepodległości”. Szczegóły na plakatach.

  1. Przez cały listopad o godz. 17.30 modlimy się za zmarłych na Różańcu w połączeniu z wypominkami. Natomiast wypominki roczne są odczytywane w niedziele o godz. 7.40 i 12.10. Na stronie internetowej naszej parafii zostanie w najbliższych dniach zamieszczony wykaz nazwisk zmarłych czytanych w poszczególne niedziele miesiąca. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone przy okazji wypominek. Bóg zapłać.
  2. Spotkanie Akcji Katolickiej będzie we środę po wieczornej Mszy świętej.
  3. Dziękujemy za ofiary na prace remontowe z ubiegłej niedzieli. Złożyliście 11 105 zł i 15 €. Bóg zapłać. Dziękujemy również p. Jadwidze i Mariuszowi Bryl z Zakrzowa, którzy ofiarowali do kościoła chryzantemy.

Ze swej strony Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wojnickiej dziękuje za datki składane podczas kwesty na cmentarzu w Wojniczu. Zebrano 13 185 zł i 18 €.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products