XXVII Niedziela Zwykła – 4 X 2015 r.

 

1. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na prace remontowo-inwestycyjne. Złożyliście 11 445 zł, 20$ i 1€. Składamy też podziękowanie za ofiary za trzeci kwartał. Mieszkańcy ul. Loretańskiej i Zamoście złożyli 970 zł na prace remontowe i 200 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty, ul. Kąpielowej, Ogrodowej i Ks. Popiełuszki odpowiednio 1500 zł i 280 zł, Zakrzowa 1950 zł i 280 zł. Dziękujemy także za indywidualne ofiary na te cele. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary.

2. Dzisiaj o godz. 17.00 będzie procesja różańcowa wokół kolegiaty. Zachęcamy do licznego udziału w procesji oraz w nabożeństwach różańcowych odprawianych codziennie o godz. 17.30. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Faustyny, zak., we środę – wspomnienie NMP Różańcowej, a w piątek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, bpa. Solenizantom składamy serdeczne życzenia.

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Dzień Papieski. W tym dniu będą zbierane ofiary do puszek na stypendia dla uzdolnionej a niezamożnej młodzieży w ramach Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

4. We wtorek na nabożeństwo różańcowe zapraszamy wszystkie dzieci z klas drugich wraz z rodzicami, w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej.

5. Ksiądz Biskup Stanisław Salaterski dziękuje za ubiegłoroczną zbiórkę płodów rolnych z naszej parafii, przekazanych dla Domu Księży Emerytów przy ul. Pszennej i zwraca się z prośbą o wsparcie również w tym roku. Prosimy więc, aby te osoby, które uprawiają ziemię i mają możliwość podzielenia się tegorocznymi zbiorami, o gest miłosierdzia. Płody rolne a więc zboże, ziemniaki i warzywa będą gromadzone w jednym z budynków przy plebanii. Zbiórka będzie trwać przez cały najbliższy tydzień.

6. Komitet społeczny „Podziel się” zaprasza w niedzielę 11 października na Koncert Dobroczynny dla Filipka i Tomka. Dochód z koncertu przeznaczony będzie na ich leczenie i rehabilitację. Szczegóły na plakatach.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products