XXIII Niedziela Zwykła – 4 września 2022r.

 

  1. We czwartek przypada Uroczystość Narodzenia NMP, głównej patronki naszej diecezji. W kolegiacie po wieczornej Mszy świętej będzie poświęcenia ziarna siewnego. W Bazylice Katedralnej w Tarnowie od 8 do 15 września będzie Tydzień Maryjny, w ramach którego zaplanowano m.in. procesję maryjną ulicami tarnowskiej Starówki oraz koncert „Jezus w Centrum”. Szczegóły na afiszu. Na piątek – 9 września na Mszę św. do Katedry na godz. 18.00 zaproszeni są wierni z naszego dekanatu. Zachęcamy do udziału.
  2. Dziękujemy za ofiary na prace remontowo-inwestycyjne. W minioną niedzielę złożyliście 15 460 zł, 10 $ i 10 €. Bóg zapłać.
  3. Po wakacyjnej przerwie wznawiają spotkania grupy formacyjne naszej parafii: ministrantów zapraszamy we wtorek na godz. 16.00, lektorów również we wtorek na godz. 18.30, a Dziewczęcą Służbę Maryjną – w sobotę na godz. 9.00.

Zapraszamy również młodzież naszej parafii począwszy od klasy ósmej do włączenia się w działalność Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Grupa spotyka się w każdy piątek o godz. 19.00 w sali w budynku obok plebanii. Prosimy rodziców o zachęcenie swoich dzieci, aby zaangażowały się w pracę grup parafialnych. Udział w działalności grup pomaga młodym ludziom utwierdzać się i wzrastać w prawdziwie chrześcijańskich wartościach.

  1. Dzisiaj (4 IX) o godz. 16.00 na wojnickim Rynku odbędzie się koncert Orkiestry Dętej Miasta Wojnicza.
  2. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Genowefa Chruściel z Dębiny Zakrzowskiej, Aleksandra Zając z ul. Nadbrzeżnej, Tadeusz Kurnik z ul. Krakowskiej i Stanisława Pater z ul. Tarnowskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products