Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 4 VI 2017r.

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro, w poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła. Msze święte w poniedziałek będą odprawiane tylko w Kolegiacie w następujących porach: o godz. 6.00; 8.00; 9.30; 16.00 i 18.00. Zachęcamy do udziału. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Ponadto we czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  2. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Prosimy, aby ołtarze na procesję przygotowali:

– pierwszy, w kaplicy fatimskiej – Akcja Katolicka,

– drugi, w bramie prowadzącej na plac kościelny – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

– trzeci, na Rynku – Strażacy z Wojnicza

– czwarty, przy kościele św. Leonarda – mieszkańcy Ispu.

  1. W najbliższą sobotę przypada 30. rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Tarnowie i beatyfikacji bł. Karoliny Kózkówny. Program obchodów w kościele pw. bł. Karoliny w Tarnowie i Zabawie jest na afiszu. Zachęcamy do udziału.
  2. Uruchomiona została strona internetowa V Synodu Diecezji Tarnowskiej: www.synodtarnow.pl. Zachęcamy do zapoznania się z nią. Strona daje m.in. możliwość, poprzez zakładkę „dołącz”, złożenia propozycji tematów synodalnych; natomiast w zakładce „pobierz” dostępne są artykuły i materiały związane z V Synodem.
  3. Dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli na prace remontowe. Złożyliście 12 075 zł i 65 €. Dziękujemy również za ofiary za II kwartał. Mieszkańcy Rudki Dół złożyli 420 zł, a mieszkańcy ul. Jagiellońskiej, Plebańskiej i Rolniczej – 780 zł oraz 290 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na rzecz Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.
  4. Akcja Poboru Krwi odbędzie się w przyszłą niedzielę od godz. 8.00 do 12.00 w remizie OSP Zakrzów. Zebrana krew będzie dedykowana dzieciom poszkodowanym w wypadkach drogowych.
  5. We środę po wieczornej Mszy świętej będzie spotkanie Akcji Katolickiej.
  6. W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Janina Banaś z ul. Nadbrzeżnej. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

 

 

 

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products