III Niedziela Wielkanocy – 4 maja 2014 r.

 

1. Przeżywamy Tydzień Biblijny, który ma zwrócić naszą uwagę na rolę słowa Bożego w naszym życiu. Natomiast przyszła niedziela zwana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpocznie ona Tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę na prace remontowe w naszej parafii. Złożyliście 9 808zł, 44€ i 2$. Ponadto mieszkańcy Ispu złożyli 910 zł na prace remontowe za drugi kwartał i 900 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty. Bóg zapłać.

2. Dzisiaj w naszej parafii o godz. 11.00 będzie miała miejsce Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W kolejnych dniach dzieci będą przeżywały tzw. Biały Tydzień uczestnicząc w nabożeństwie majowym i we Mszy Świętej wieczornej. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z klas trzecich będzie w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, którzy ufundowali dwa ornaty mszalne. Bóg zapłać.

3. Usilnie zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych. Starajmy się znaleźć czas na uczestnictwo w tych pięknych nabożeństwach maryjnych, które są odprawiane w Kolegiacie o godz. 17.30.

4. W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii:

– we wtorek – święto świętych apostołów Filipa i Jakuba.

– we czwartek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i Diecezji Tarnowskiej. W Szczepanowie trwać będzie tygodniowy odpust, którego program jest na afiszu w gablocie.

Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia: wielu łask Bożych za wstawiennictwem świętych patronów.

5. Gimnazjum im. św. Kingi w Wojniczu oraz Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet zapraszają na koncert charytatywny na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci. Koncert odbędzie się 10 maja o godz. 18.00 w kinie Wawel.

6. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism religijnych.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products