III Niedziela Wielkiego Postu – 4 marca 2018 r.

 

  1. Trwa Wielki Post. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  2. W poniedziałek zapraszamy do kościoła uczniów klas II gimnazjum na spotkanie formacyjne w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania na godz. 16.30.
  3. W tym tygodniu młodzież klas III gimnazjum będzie przeżywać triduum przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Porządek triduum jest następujący: we środę o godz. 16.30, we czwartek o godz. 18.00 i w piątek o godz. 19.00. Obecność kandydatów na triduum jest obowiązkowa. Natomiast spowiedź dla kandydatów, rodziców i świadków będzie w sobotę od godz. 16.30 do 18.00.
  4. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na Kurs przedmałżeński, który odbędzie się w dniach 16-18 marca br. Zachęcamy do uczestnictwa narzeczonych planujących małżeństwo w bliższej czy dalszej przyszłości. Zapisy w kancelarii.
  5. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary. W minioną niedzielę złożyliście na prace remontowe 10 665 zł, 5€ oraz 5£. Bóg zapłać. Ponadto mieszkańcy Ispu złożyli na ten cel 1055 zł oraz 990 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty i 210 zł na kwiaty do Bożego Grobu. Na ten sam cel mieszkańcy ul. Wąwóz Szwedzki i Rudki Góra złożyli 270 zł. Dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Dziękujemy również za indywidualne wpłaty na te cele. Bóg zapłać. Składamy podziękowanie również rodzicom kandydatów do bierzmowania, którzy złożyli 1000 zł na odnowienie krzyża misyjnego. Dziękujemy też za dzisiejsze ofiary do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.
  6. Od soboty (10 III) codziennie o godz. 5.30 będzie odprawiana nowenna przed uroczystością św. Józefa, Oblubieńca NMP.
  7. We środę po wieczornej Mszy świętej będzie spotkanie Akcji Katolickiej. Również we środę w Tarnowskiej Katedrze o godz. 19.00 będzie miało miejsce okręgowe spotkanie młodzieży „naRAPeruj się z Chrystusem”. Zachęcamy do udziału. Organizujemy wspólny wyjazd na to spotkanie. Można zapisywać się w zakrystii a także u ks. Mariusza. Wyjazd z parkingu o godz. 18.00. Koszt 5 zł.
  8. W kruchcie kościoła możemy nabywać baranki wielkanocne oraz paschaliki. W sklepie P. Barbary Kupczyk jest wystawiony kosz. Składane tam produkty żywnościowe wspomogą przygotowanie paczek na Święta Wielkanocne dla potrzebujących. Prosimy o wsparcie tej szlachetnej akcji.
  9. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Władysława Przeklasy z Tarnowa. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products