XXII  Niedziela Zwykła – 31 VIII 2014 r.

         

1. Zakończyły się prace remontowe dachu na kościele św. Leonarda. We środę nastąpił komisyjny odbiór robót. Ogólny koszt tych prac, zgodnie z kosztorysem i umową z wykonawcą, wyniósł 194 707 zł. 77% tej kwoty pokrywa dotacja z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Krakowie, zaś 23% – parafia. Ufamy, że dalsze prace remontowo-konserwatorskie przy kościółku i w jego otoczeniu będą możliwe w przyszłym roku. Od poniedziałku – 1 września w kościółku będą odprawiane Msze święte wg tradycyjnego porządku czyli w dni powszednie z wyjątkiem piątku o godz. 8.00, w piątki o godz. 15.00 i w niedziele o godz. 16.00.

2. W poniedziałek rozpocznie się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msze św. na rozpoczęcie nowego roku będą wg następującym porządku:

– dla Gimnazjum Publicznego w Wojniczu – o godz. 7.30
– dla Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych – o godz. 8.30
– dla Szkoły Podstawowej – o godz. 9.30.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza  sobota września. W czwartek po Mszy św. wieczornej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 20.30. W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Ponadto spowiedź będzie w piątek od godz. 16.00 do 18.00.

Odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną wg następującego porządku: w piątek od godz. 8.00 – Więckowice, Wojnicz, Ratnawy, Rudka Dół, Rudka Góra; a w sobotę od godz. 8.00 – Isep, Łukanowice, Zakrzów, Dębina Łętowska, Dębina Zakrzowska, Podlesie.

W sobotę po wieczornej Mszy Świętej będzie zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.

4. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomnienie bł. Bronisławy; w tym dniu przypada 75 rocznica wybuchu II wojny światowej, we środę – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia: wielu łask Bożych i opieki św. patronów.

5. Do naszej parafii przybył nowy duszpasterz – ks. mgr Paweł Zawiślan, wyświęcony na kapłana w tym roku, pochodzący z parafii Trzetrzewina. Serdecznie go witamy i życzymy obfitych łask od Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

6. We wtorek w Kolegiacie o godz. 18.30 obędzie się spotkanie dla rodziców dzieci z klas drugich w sprawie uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

7. W zakrystii można nabyć film z uroczystości odpustowej, w czasie której nasz kościół został podniesiony do godności Kolegiaty i została erygowana Kapituła Kolegiacka. Osoby, które zamawiały film proszone są o odebrania go.

8. Po krótkiej przerwie wznawia działalność chór parafialny „Te Deum”. Na próbę w piątek o godz. 18.40 zapraszamy wszystkich członków chóru oraz nowe osoby, które zechciałyby poświęcić swój czas i talent dla chwały Bożej i dobra naszej wspólnoty parafialnej.

9. W niedzielę, 7 września o godz. 16.00 na Rynku wojnickim odbędzie się występ Orkiestry Dętej Miasta Wojnicza. Organizatorzy zapraszają.

10. Wśród dostępnych czasopism jest nowy numer „Śladami Karoliny”.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products