XVIII Niedziela Zwykła – 31 lipca 2022 r.

 

 1. W sierpniu, miesiącu ważnych rocznic patriotycznych i świąt maryjnych, biskupi polscy zachęcają wszystkich ludzi dobrej woli do zachowania abstynencji od alkoholu. Abstynencja jest dobrowolnym darem, którego źródłem jest miłość Boga i bliźniego, a także odpowiedzialność za przyszłość polskiego narodu. Podejmijmy tę decyzję w duchu odpowiedzialności za siebie, za nasze rodziny i za Polskę.
 2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dok. Kościoła; we czwartek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera; w sobotę – święto Przemienienia Pańskiego, w sanktuarium w Nowym Sączu rozpoczyna się tygodniowy odpust. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
 3. Zbliża się dzień odpustu ku czci naszego patrona św. Wawrzyńca; odpust będziemy przeżywać w niedzielę – 14 sierpnia. Przygotowaniem duchowym do tej uroczystości będzie nowenna do św. Wawrzyńca, którą rozpoczniemy w piątek – 5 sierpnia. Nowenna będzie odprawiana o godz. 18.00 bezpośrednio przed wieczorną Eucharystią. Zachęcamy do udziału.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota sierpnia. We czwartek będzie całodniowa adoracja eucharystyczna, rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 8.00 i trwać będzie do godz. 22.00. Możliwość spowiedzi we czwartek od godz. 17.00 do 20.30. W piątek Msze święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.00 i 18.00. Spowiedź w piątek od godz. 16.00 do 18.00. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00. W związku z tymi nabożeństwami Msza święta o godz. 8.00 we czwartek i sobotę będzie w Kolegiacie. W piątek i w sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Porządek wizyty tradycyjny.
 5. Zachęcamy do zapoznania się i skorzystania z oferty Fundacji Auxilium. Fundacja świadczy pomoc psychologiczną i wychowawczą dzieciom, młodzieży, małżonkom, rodzicom i wychowawcom. Fundacja ma swoją siedzibę w Tarnowie przy ul. Legionów 30. Szczegóły oferty poniżej:

   

  OFERTA FUNDACJI AUXILIUM

   

  1. Fundacja AUXILIUM zaprasza dzieci i młodzież do udziału w kolejnej serii warsztatów poświęconych racjonalnemu poznaniu świata Internetu, zarówno jego możliwości, jak i zagrożeń. Program warsztatów oparty jest o zasady profilaktyki zintegrowanej zachowań ryzykownych i profilaktyki uzależnień.

   W ramach warsztatów młodzież wypracowuje oraz otrzymuje zasady zdrowego posługiwania się smartfonem (KODEKS JAZDY SMARTFONEM) w trzech kategoriach:

  – zdrowe nawyki korzystania ze smartfonu,

  – ochrona swoich danych i swojego wizerunku,

  – ochrona samego siebie przed niebezpiecznymi zjawiskami w świecie wirtualnym.

   

   Warsztaty są skierowane do dzieci i młodzieży w różnych grupach wiekowych:

  – Przygody Piotrka i Selfika – warsztaty dla dzieci z kl. 1-3

  – Ujarzmić cyfrowego tygrysa – warsztaty dla dzieci z kl. 4-6

  – Prawo jazdy smartfonem – warsztaty dla młodzieży (powyżej 7 kl. szk. podst.)

   

  1. Wszystkich zainteresowanych, a szczególnie rodziców, nauczycieli i wychowawców zapraszamy na wykłady p. Bogny Białeckiej, psychologa, pt. „Prawdy i mity o grach cyfrowych. Jak naprawdę wpływają one na nasze dzieci” oraz „Dlaczego media społecznościowe i depresja idą w parze”.

  Wykłady odbędą się odbędzie się odpowiednio 18 i 19 sierpnia o godz. 18.00.

   

  1. W ramach oferty dla małżeństw i rodzin Fundacja AUXILIUM proponuje bezpłatne warsztaty z terapeutą rodzinnym w ramach „Laboratorium małżeństwa”. Celem warsztatów jest zapobieganie kryzysom, podnoszenie jakości relacji małżeńskich oraz poprawa komunikacji w rodzinie. „Laboratorium małżeństwa” daje również możliwość uczestniczenia w indywidualnych konsultacjach z terapeutą rodzinnym oraz terapii rodzinnej.
  1. Wychodząc naprzeciw potrzebie zwiększenia dostępności wizyt u psychologa w okresie wakacyjnym Fundacja AUXILIUM w ramach „Pracowni Rozwoju Osobistego” proponuje zarówno indywidualne konsultacje, jak również warsztaty prowadzone przez psychologa. O szczegółach spotkań można dowiedzieć się z materiałów graficznych

  dołączonych do wiadomości e-mail, jak również dzwoniąc pod nr

  telefonu: 14 692 00 74.

   

  1. Przypominamy również o możliwości skorzystania z „Saloniku gier planszowych”, który umożliwia aktywne spędzanie czasu oraz ćwiczenia pamięci i koncentracji poprzez rozgrywanie gier edukacyjnych i strategicznych. Z „Saloniku gier” mogą korzystać wszyscy zainteresowani w ramach wolnego czasu po uprzednim zgłoszeniu pod numerem telefonu 14 692 00 74.

   Wszystkie proponowane aktywności odbywać się będą w ramach uruchomionego przez Fundację Auxilium „Laboratorium Prężności Społecznej Miasta”, które wchodzi w skład projektu „Tarnów – Nowe spojrzenie”. Wymienione powyżej wydarzenia odbędą się w Tarnowie przy ul. Legionów 30 (II piętro). O inicjatywach zaplanowanych na kolejne miesiące w ramach „Laboratorium Prężności Społecznej Miasta” będziemy informować w następnych mailach.

   

  Osoby, które zamierzają wziąć udział w proponowanych spotkaniach są proszone o potwierdzenie swojego udziału w wybranym wydarzeniu dzwoniąc pod numer telefonu: 14 692 00 74 lub przesyłając mail na adres: laboratorium@1815.pl

   

  Więcej szczegółów dotyczących proponowanych zajęć można uzyskać pod numerem telefonu: 14/692 00 74.

   

  Prezes Fundacji AUXILIUM

  ks. dr Józef Partyka

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products