XVIII Niedziela Zwykła – 31 lipca 2016 r.

 

1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tygodnia misyjnego w naszej parafii dla pielgrzymów ze Słowacji i Korei Południowej. Składamy podziękowanie rodzinom, które przyjęły pielgrzymów w swoich domach, Urzędowi Miasta na czele z P. Burmistrzem Tadeuszem Bąkiem za wszelką pomoc, Paniom ze Szkoły, które przygotowywały posiłki, Policji, członkom Ochotniczej Straży Pożarnej, Klubowi Sportowemu Olimpia, Towarzystwu Przyjaźni Ziemi Wojnickiej, p. Teresie Duman, p. Justynie Honkisz, p. Romanowi Bojdo, p. Józefowi Osmęda, animatorom: Magdalenie Kozłowskiej, Ewie Michałek, Przemysławowi Adamus i Maciejowi Sumara, młodzieży z KSM, wolontariuszom oraz Diakonii muzycznej. Bóg zapłać wszystkim. Wszystkie te rodziny, osoby i instytucje będziemy powierzać Bogu w czasie Mszy świętej w przyszłą niedzielę o godz. 18.00.

2. Za tydzień, w niedzielę, 7 sierpnia będziemy przeżywać odpust ku czci św. Wawrzyńca Męczennika, patrona kolegiaty i parafii. Suma odpustowa będzie o godz. 11.00. Kazania w czasie odpustu będzie głosił ks. prałat Krzysztof Bułat, wikariusz biskupi ds. formacji stałej kapłanów w naszej diecezji. W dniu odpustu nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. Zachęcamy wszystkich do udziału w sumie odpustowej.

Prosimy Strażaków wszystkich jednostek działających na terenie parafii o udział w sumie oraz o niesienia baldachimu i chorągwi podczas procesji eucharystycznej. Prosimy Panie, Panów i Młodzież o niesienie feretronów, dziewczynki z DSM o niesienie poduszek. Zachęcamy rodziców, aby przyprowadzili dzieci do sypania kwiatów oraz dzwonienia. Do udziału w sumie odpustowej i procesji zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w albach, a także służbę liturgiczną: ministrantów i lektorów.

Spotkanie przed opustem dla ministrantów i lektorów odbędzie się we wtorek po wieczornej Mszy świętej czyli o godz. 18.30. Natomiast próba chóru będzie w piątek o godz. 17.30. Zapraszamy.

3. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dokt. Kościoła; we czwartek – wspomnienie św. Jan Marii Vianney’a, prezbitera, patrona proboszczów, w sobotę – święto Przemienienia Pańskiego. W związku z tym świętem w sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu odbywa się tygodniowy odpust – szczegóły na afiszu.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca sierpnia. We czwartek będzie comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 8.00 i trwać będzie do godz. 22.00. Zachęcamy do przychodzenia w tym dniu do kościoła na chwilę osobistej modlitwy wobec Chrystusa eucharystycznego. We czwartek będziemy spowiadać od godz. 18.00 do 20.30 natomiast w piątek spowiedź będzie od godz. 16.00 do 18.00. W sobotę o godz. 7.00 będzie nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca. W związku z tym Msza święta o godz. 8.00 we czwartek i sobotę będzie w kolegiacie. W sobotę po Mszy świętej wieczornej – zmiana tajemnic różańcowych. Zachęcamy do przystąpienia do spowiedzi w tych dniach również ze względu na zbliżającą się uroczystość odpustową.

W piątek i w sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Kolejność odwiedzin wg tradycyjnego porządku, rozpoczęcie o godz. 8.00.

5. Spotkanie organizacyjne grupy numer 5 św. Floriana połączone z zapisami na tegoroczną Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską, która trwać będzie od 17 do 25 sierpnia, odbędzie się w przyszłą  niedzielę (7 sierpnia) o godz. 19.00 w kolegiacie. Koszt pielgrzymki to 90 złotych. 

6. Ks. Paweł Zawiślan przeżywa ostatnie dni jako duszpasterz w naszej parafii. W najbliższych tygodniach będzie tymczasowym administratorem w sąsiednich parafiach, a od 27 sierpnia, decyzją Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, będzie pracował jako wikariusz w parafii Siedliska k. Bobowej. Dziękujemy Ks. Pawłowi za gorliwą i ofiarną pracę duszpasterską w naszej wspólnocie. Dziękujemy zwłaszcza za katechezę w Szkole Podstawowej, prowadzenie lektorów, grupy modlitewnej O. Pio oraz Dziewczęcej Służby Maryjnej. W nowej parafii życzymy obfitych łask od Chrystusa Jedynego i Najwyższego Kapłana i opieki Matki Bożej.

7. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Władysław Górka z Dębiny Zakrzowskiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products