Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 31 V 2015 r.

 

1. Dzisiaj przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, natomiast we czwartek – 4 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Jest to święto obowiązkowe. Prosimy, aby ołtarze na procesję eucharystyczną przygotowali: pierwszy – Akcja Katolicka; drugi – mieszkańcy Dębiny; trzeci – Strażacy z Wojnicza; czwarty – mieszkańcy Ispu.

Składka w tym dniu jest przeznaczona na hospicja. W uroczystość Bożego Ciała Msze święte w Kolegiacie będą o godz. 6.00, 8.00, 9.30 i 18.00 oraz po zakończeniu procesji eucharystycznej. Również wieczorna Msza święta we środę będzie z uroczystości  Bożego Ciała.

We czwartek po Mszy św. o godz. 9.30 pójdziemy w uroczystej procesji eucharystycznej z Kolegiaty ulicą Jagiellońską na Rynek i stamtąd wrócimy do kościoła parafialnego. Prosimy o przygotowanie baldachimu, sztandarów i feretronów oraz niesienie ich w procesji oraz przystrojenie domów na trasie procesji. Zachęcamy, aby wszyscy Parafianie wzięli udział w procesji. Zwracamy się też z prośbą do Panów z Ochotniczej Straży Pożarnej, aby w porozumieniu z Policją, kierowali ruchem na trasie procesji oraz na parkingu przy Kolegiacie.

Począwszy od piątku przez całą Oktawę Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej będzie procesja eucharystyczna wokół Kolegiaty. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału, a zwłaszcza dzieci przedszkolne i dzieci klas II w strojach komunijnych wraz z rodzicami, do oddawania czci Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie.

Zachęcamy również do przystąpienia do sakramentu pokuty przed Uroczystością Bożego Ciała. Dodatkowo będziemy spowiadać we środę od godz. 17.00 do 18.00.

2. W poniedziałek rozpoczyna się miesiąc czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym roku przypada Jubileusz 250. rocznicy ustanowienia liturgicznego święta ku czci Bożego Serca na ziemiach polskich. W czerwcu po wieczornej Mszy świętej będziemy odmawiać litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Ponadto w tym tygodniu: – w poniedziałek – wspomn. św. Justyna, męcz. Jest to zarazem Dzień Dziecka; – we środę – wspomn. św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męcz.; -w piątek – wspomn. św. Bonifacego, bpa i męcz.

Wszystkim dzieciom oraz solenizantom składamy serdeczne życzenia.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota czerwca. W piątek będziemy spowiadać od godz. 16.00. Odwiedzimy chorych w piątek i sobotę wg tradycyjnego porządku. W sobotę o godz. 8.00 będzie Msza święta o Niepokalanym Sercu Maryi. Czciciele Matki Bożej Fatimskiej zapraszają wszystkich chętnych do kościoła na godz. 7.00 na Różaniec i medytację przez pięć najbliższych pierwszych sobót miesiąca począwszy od czerwca. W sobotę po wieczornej Mszy św. będzie zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.

4. Dziękujemy członkom Orkiestry Dętej Miasta Wojnicza, którzy w maju grali pieśni maryjne w zabytkowej dzwonnicy. Bóg zapłać.

5. Wyjazd na Koncert Jednego Serca i Jednego Ducha w Rzeszowie będzie 4 czerwca, w Boże Ciało z parkingu parafialnego o godz. 15.30. Powrót przewidywany jest po północy.

6. W sobotę 6 czerwca w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim organizowane jest wspólne spotkanie młodzieży klas trzecich gimnazjum i szkół średnich naszej diecezji  przeżywającej rocznicę przyjęcia sakramentu bierzmowania. W programie przewidziane są: Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Biskupa, koncert ewangelizacyjny i zabawy integracyjne. Zapisy dla zainteresowanych u ks. Jakuba lub w zakrystii.

7. Gminny Zespół Administracyjno – Ekonomiczny Szkół w Wojniczu zaprasza na półkolonię uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Półkolonia organizowana będzie w dniach od 29.06 – 10.07 w Szkole Podstawowej w Wojniczu. Formularze do pobrania w sekretariacie szkół lub ze strony internetowej. Odpłatność za jedno dziecko w turnusie: 110zł.

8. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: śp. Janina Kopeć z Łukanowic. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products