Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 31 III 2013 r.

 

1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna w całym Kościele okres 50-ciu dni radości paschalnej. Osiem początkowych dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych.

2. Przypominamy, że od dnia dzisiejszego w niedziele i święta Msza św. o godz. 16.00 będzie odprawiana nie w kolegiacie lecz w kościele św. Leonarda.

3. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania oraz w celebracje liturgiczne Triduum Sacrum. Dziękujemy więc siostrze zakrystiance, panu organiście, chórowi parafialnemu, orkiestrze dętej, kantorom, strażakom, ministrantom, lektorom, ceremoniarzom, młodzieży, scholi i dziewczynkom z DSM. „Bóg zapłać” za zaangażowanie i gorliwą służbę dla chwały Bożej i dla dobra naszej wspólnoty parafialnej.

4. Składamy podziękowania również właścicielom sklepów, którzy przekazali towary do paczek świątecznych dla potrzebujących. Wśród ofiarodawców są: P. Barbara Kupczyk, P. Kazimierz Lenik, P. Marek Lenik, P. Stanisław Szczęsny, P. Witold Duman i P. Marek Sygnarowicz, Firma Florpak oraz Delikatesy „Centrum”. Dziękujemy również wszystkim osobom, które ofiarowały produkty żywnościowe zbierane do koszów. Składamy podziękowanie młodym wolontariuszom za akcję „Kilo” oraz wszystkim osobom zaangażowanym w Parafialnym Oddziale Caritas za ofiarną pracę przy przygotowaniu paczek świątecznych. Dziękujemy także panom, którzy dostarczyli paczki do domów osób potrzebujących. Za wszelką życzliwość i pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

5. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii oraz za ofiary za czwarty kwartał. Mieszkańcy Rudki Dół złożyli 480 zł, Rudki Góra i Wąwozu Szwedzkiego – 1400 zł, ul. Kąpielowej, Ogrodowej i Ks. Popiełuszki – 1310 zł. Bóg zapłać. Jutrzejsze ofiary na tacę będą przeznaczone na KUL i PUJPII.

6. Wszystkim Gościom, którzy przeżywają Wielkanoc w naszej parafii oraz wszystkim Parafianom składamy serdeczne życzenia: Niechaj dni, w których świętujemy pamiątkę zbawczych tajemnic męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa będą pełne zadumy, modlitwy i doświadczenia bliskości Pana.

Życzymy, aby radosna nowina o Chrystusie Zmartwychwstałym i obecnym wśród nas w Eucharystii, ożywiała Waszą nadzieję i opromieniała blaskiem wiary, miłości i pokoju każdą chwilę życia. Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

Jednocześnie dziękujemy za wszystkie życzenia świąteczne od osób prywatnych i instytucji. Lista Nadawców została zamieszczona na tablicy ogłoszeń.

7. Chętni na wyjazd w przyszłą niedzielę do Łagiewnik mogą zapisywać się u siostry zakrystianki. Wyjazd o godz. 7.00.

8. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Edward Zygucki. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products