IV Niedziela zwykła – 31 stycznia 2016r.

 

1. W poniedziałek rozpoczyna się miesiąc luty, który poświęcony jest w całym Kościele modlitwom za konających. Włączmy się w te modlitwy prosząc, aby wszyscy odchodzący do wieczności pojednali się z Bogiem i dostąpili Miłosierdzia Bożego.

2. We wtorek, 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Święte w Kolegiacie będą o godz. 6.00; 8.00; 9.30; 16.00 i 18.00. Na wszystkich Mszach Świętych będzie poświęcenie gromnic. Jest to równocześnie Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary na tacę przeznaczone będą jako pomoc dla klasztorów klauzurowych.

3. Ponadto w tym tygodniu:

– we środę – wspomnienie św. Błażeja, bpa i męcz. W tym dniu po Mszach świętych będzie błogosławieństwo gardła,

– w piątek– wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy,

– w sobotę – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

– przyszłą niedzielę rozpocznie się nabożeństwo czterdziestogodzinne.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca lutego. Będziemy spowiadać we czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po wieczornej Mszy świętej i potrwa do godz. 20.30, oraz w piątek od godz. 16.00 do 18.00. W piątek Msze święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.00 i 18.00. Msza święta o Niepokalanym Sercu NMP – w sobotę o godz. 8.00. Przedtem od godz. 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa. Zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca – w sobotę po wieczornej Mszy Świętej.

5. Odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną wg tradycyjnego porządku. Rozpoczęcie w piątek i w sobotę od godz. 8.00.

6. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na cele remontowo-inwestycyjne, jak również te indywidualne wpłacane na konto czy w kancelarii. Mieszkańcom ul. Zawale dziękujemy za pierwszą część składki na kwiaty i utrzymanie czystości kościoła – złożyli 280zł. Bóg zapłać.

7. We środę o godz. 10.00 w Domu Grodzkim odbędzie się zebranie szkoleniowe nt. Zmiany w przepisach dotyczących ubezpieczonych w KRUS, BHP w gospodarstwach rolnych.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products