Święto Najświętszej Rodziny – 30 XII 2018 r.

 

 1. W poniedziałek przeżywać będziemy ostatni dzień 2018 roku. Wieczorem o godz. 17.00 będzie Msza św. na zakończenie „starego roku” oraz nabożeństwo eucharystyczne, w czasie którego podziękujemy Bogu za miniony rok i przeprosimy Go za nasze grzechy i zaniedbania. Zapraszamy na to nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Intencja Mszy świętej o godz. 17.00 została zamówiona przez mieszkańców Łukanowic.
 2. We wtorek przypada Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Jest to święto obowiązkowe; Msze święte wg porządku niedzielnego.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego. W Święto Trzech Króli poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy będzie na wszystkich Mszach świętych. Składka w tym dniu przeznaczona jest na cele misyjne. W tym dniu Akcja Katolicka organizuje Orszak Trzech Króli, który przejdzie z Rynku do Kolegiaty, rozpoczęcie o godz. 10.00. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych. Szczególnie zapraszamy rodziców z dziećmi w strojach pastuszków i aniołów, grupy kolędników misyjnych oraz dzieci, które brały udział w „Korowodzie Świętych”.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota stycznia. We czwartek będzie comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 8.00 i trwać będzie do godz. 22.00. Zachęcamy do przychodzenia w tym dniu do kościoła na chwilę osobistej modlitwy wobec Chrystusa eucharystycznego. We czwartek będziemy spowiadać od godz. 18.00 do 20.30, natomiast w piątek spowiedź będzie od godz. 16.00 do 18.00. Ks. Marcin odwiedzi chorych z posługą sakramentalną w piątek i w sobotę. Rozpoczęcie wizyt o godz. 8.00. W sobotę o godz. 7.00 będzie nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
 5. Składamy podziękowanie za ofiary na pomoc dzieciom w krajach misyjnych. Kolędnicy misyjni zebrali 10144 zł. Dziękujemy kolędnikom ich opiekunom oraz ofiarodawcom. Bóg zapłać.
 6. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Janiny Szymańskiej z Grabna i śp. Stefana Sowy z Zakrzowa. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

Porządek kolędy na najbliższe dni:

 

ŚRODA – 2.01. od godz. 15.00 (4 księży)

 1. Zakrzów od Pana Stanisława Szczupaka do Pana Kazimierza Michałka,
 2. Zakrzów od Państwa Niedzielskich do u Państwa Nieć
 3. Zakrzów – od Państwa Branickich do Państwa Słowik,
 4. Zakrzów – od Państwa Szczupak do Państwa Wnętrzak.

 

 

CZWARTEK – 3.01. od godz. 15.00 (4 księży)

 1. Zakrzów od P. Andrzeja Korzec do Państwa Bator
 2. Zakrzów od P. Józefa Bąka do Państwa Karaś
 3. Domy na Błoniu w Łukanowicach – Podbrzegach, rozpoczęcie od Państwa Korzeniowskich
 4. Łukanowice – od Państwa Dyrdał do Państwa Węgrzynów

 

PIĄTEK – 4.01. od godz. 15.00 (3 księży)

 1. Dębina Zakrzowska – od Pana Andrzeja Jadacha prawą stroną drogi do Państwa Dominik
 2. Dębina Zakrzowska – od Państwa Kozłowskich lewą stroną w kierunku ul. Warszawskiej do Państwa Skowronów
 3. Dębina Zakrzowska – od Pana Józefa Jadacha prawą stroną do Państwa Czeczugów i do Państwa Molczyków

 

SOBOTA – 5.01. od godz. 9.00 (4 księży)

 1. Więckowice – od P. Burdaków do P. Gołąb – obie strony (Kolonia)
 2. Więckowice – od Pani Marii Mizera do Państwa Mendel (jedna strona)
 3. Więckowice – od Państwa Kuboń do Państwa Dąbroś (jedna strona)
 4. Więckowice Aleje – od P. Łazowskiego do P. Stypków

 

NIEDZIELA – 6.01. od godz. 14.00 (3 księży)

 1. ul. Słoneczna – od P. Józefa Sadego po obu stronach w kierunku ul. Tarnowskiej
 2. Więckowice Dół – od Państwa Klisiewicz lewą stroną w dół
 3. Więckowice Dół – z drugiej strony od Państwa Czosnyków

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products