I Niedziela Adwentu – 30 XI 2014 r.

 

1. Rozpoczęliśmy Adwent, który ma podwójny charakter: jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i okresem, w którym nasza uwaga kieruje się na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Dlatego okres Adwentu jest czasem świętego i radosnego oczekiwania. Zapraszamy wszystkich na Roraty, które będą w dni powszednie Adwentu o godz. 6.30 rano. Szczególnie zapraszamy do udziału dzieci z lampionami. Z myślą o nich będą kazania na Roratach. Po Roratach panie z Caritas zapraszają dzieci na herbatę do domu parafialnego. Przypominamy, że przez cały Adwent w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 6.00. Przypominamy również, że od dzisiejszej niedzieli przez miesiące zimowe w Kolegiacie będą odprawiane wszystkie nabożeństwa, które miały miejsce w kościele św. Leonarda.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca grudnia. W czwartek po Mszy św. wieczornej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 20.30. W czasie adoracji będzie można skorzystać ze spowiedzi św. W piątek spowiadać będziemy od godz. 16.00 do 18.00. Odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną w piątek i sobotę wg tradycyjnego porządku. W sobotę po wieczornej Mszy świętej będzie zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.

3. W tym tygodniu w liturgii: we środę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera, we czwartek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, w sobotę – wspomnienie św. Mikołaja biskupa. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i zachęcamy do udziału we Mszy świętej w dniu imienin.

4. Aby więcej osób mogło uczestniczyć w modlitwie za zmarłych, informujemy, iż od przyszłej niedzieli wypominki w niedziele będą czytane o dwóch porach, mianowicie: o godz. 7.40 oraz o godz. 12.10 czyli na dwadzieścia minut przed Mszą świętą.

5. Spotkania w grupach dla uczniów klas pierwszych gimnazjum odbędą się w następujących terminach: grupa 1 – środa 16.00, grupa 2 – wtorek 16.00, grupa 3 – wtorek 16.00, grupa 4 – środa 17.00, grupa 5 – wtorek 17.00. Natomiast młodzież z klas drugich spotka się we czwartek: grupa 5 – godz. 16.00, grupa 6 – godz. 17.00.

6. Jak co roku, w naszej parafii organizujemy grupy kolędników misyjnych. Prosimy rodziców, aby zachęcili dzieci i młodzież gimnazjalną do zaangażowania się w to piękne dzieło pomocy swoim rówieśnikom w krajach misyjnych. Dzieci i młodzież chętni do udziału w tej akcji niechaj zgłaszają się do swoich katechetów.

7. W sobotę o godz. 10.00 zapraszamy do kościoła na spotkanie ze św. Mikołajem dzieci i młodzież zaangażowane w parafii w różne grupy i wspólnoty, a więc: KSM, schola i zespół muzyczny, kantorzy, aspiranci, ministranci, lektorzy i DSM.

8. Członkowie Caritas rozprowadzają, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, świece na stół wigilijny. Ofiary w wysokości 5 zł. są przeznaczone na pomoc dzieciom. W kościele pod chórem jak również w sklepie p. Kupczyk oraz w Delikatesach Centrum będą wystawione kosze na produkty żywnościowe, które zostaną rozdzielone osobom potrzebującym na Święta. Zachęcamy do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy.

9. Program wizyty z opłatkami:

P. Organista:
Poniedziałek, godz. 13.00 – Podlesie, Ratnawy –prawa strona
Wtorek, godz. 13.00 – Dębina Zakrzowska
Środa, godz. 13.00 – Dębina Łętowska
Czwartek, godz. 12.00 – Zakrzów
Piątek, godz. 13.00 – ul. Krótka, ul. Nowa
Sobota, godz. 12.00 – ul. Krakowska, ul. Wielicka
 
P. Kościelny:
Poniedziałek, godz. 12.00 – Ratnawy, ul. św. Kingi
Wtorek, godz. 12.00 – Rudka, Wąwóz Szwedzki, ul. Br. Mirochnów
Środa, godz. 12.00 – Isep, ul. Kąpielowa, ul. ks. Popiełuszki, ul. Ogrodowa
Czwartek, godz. 12.00 – Aleje Więckowickie, Więckowice
Piątek, godz. 11.00 – dalsza część Więckowic, ul. Jesionowa
Sobota, godz. 11.00 – ul. Krakowska, ul. Loretańska, ul. Zacisze

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products