XXXI Niedziela Zwykła – 30 X 2022 r.

 

  1. We wtorek, 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto obowiązkowe. Porządek nabożeństw w tym dniu będzie następujący: Msze święte przed południem będą o godz. 6.00; 8.00; 9.30 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30, ani o 16.00 w kościele św. Leonarda. Będzie natomiast na cmentarzu o godz. 14.00 Msza święta, podczas której zostanie poświęcona odnowiona kaplica cmentarna. Uroczystości będzie przewodniczył ks. biskup Stanisław Salaterski. Po Mszy świętej będzie procesja, w czasie której będziemy odmawiać Różaniec za zmarłych. Wieczorna Msza św. w Kolegiacie będzie o godz. 18.00.
  2. We środę, 2 listopada we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny Msze święte będą w Kolegiacie o godz. 6.00 i 18.00 oraz w kaplicy na cmentarzu o godz. 8.00, 9.00 i 15.00. Nie będzie w tym dniu Mszy świętej w kościele św. Leonarda.
  3. Od 2 listopada przez cały miesiąc codziennie o godz. 17.30 w Kolegiacie będą wypominki i Różaniec za zmarłych. Za wszystkich wypominanych zostaną również odprawione Msze Święte w dniach od 1 do 8 listopada.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota listopada. We czwartek będzie całodniowa adoracja eucharystyczna. Rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 8.00 i trwać będzie do 22.00. We czwartek będziemy spowiadać od godz. 17.00 do 20.30, natomiast w piątek spowiedź będzie od godz. 16.00 do 18.00. Msze święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 6.00 i 18.00. W sobotę o godz. 7.00 będzie nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Msza święta o godz. 8.00 we czwartek i sobotę będzie w kolegiacie.

W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną wg tradycyjnego porządku; rozpoczęcie wizyty o godz. 8.00.

  1. Zwyczajem lat poprzednich w Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu będzie kwesta na rzecz Tarnowskiego Seminarium Duchownego. Prosimy o wsparcie tej akcji. Również Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wojnickiej będzie kwestować na renowację nagrobków powstańców z 1830 i 1863r.
  2. Spotkanie Akcji Katolickiej będzie we środę po wieczornej Mszy świętej.
  3. W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych, Akcja Katolicka organizuje w przyszłą niedzielę – 6 listopada Korowód Świętych, który przejdzie z Rynku do Kolegiaty. Do udziału zachęcamy dzieci wraz z rodzicami. Zbiórka przy figurze św. Floriana o godz. 10.30.
  4. W minioną niedzielę do Parafialnej Rady Duszpasterskiej zostały wybrane następujące osoby: Bojdo Roman, Jewuła Halina, Merchut Mariusz, Gniozdorz Ireneusz, Mleczko Franciszek, Pachowicz Małgorzata, Haber Krzysztof, Karpiński Jerzy, Korzec Roman, Wróbel Robert i Figiel Przemysław. Do nowej Rady Duszpasterskiej zostali również mianowani: Adamus Andrzej, Choczyńska Beata, Partyka Anna, Poręba Lucyna, Sygnarowicz Krystyna i Wycykał Renata. Pierwsze zebranie nowej Rady będzie 9 listopada o godz. 19.00 na plebanii.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products