XXVI Niedziela Zwykła – 30 września 2018 r.

 

  1. W poniedziałek rozpoczyna się miesiąc październik. Każdego dnia odprawiane będą tradycyjne nabożeństwa różańcowe. Różaniec będzie w Kolegiacie codziennie o godz. 17.30, bezpośrednio po modlitwie różańcowej będzie wieczorna Msza święta. Zachęcamy wszystkich, również dzieci i młodzież do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych.
  2. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00, z racji wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, będzie procesja różańcowa. Prosimy o przygotowanie kaplic wokół Kolegiaty: I kaplica – Róża P. Józefy Herjan, II kaplica – Róża P. Kazimiery Przeklasa, III kaplica – Róża P. Heleny Marcisz, IV kaplica – Róża P. Jadwigi Gniozdorz.
  3. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziew. i dokt. Kościoła, we wtorek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów, we czwartek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, w piątek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota października. We czwartek będzie comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 8.00 i trwać będzie do godz. 22.00. We czwartek będziemy spowiadać od godz. 18.00 do 20.30, natomiast w piątek spowiedź będzie od godz. 16.00 do 18.00. W sobotę o godz. 7.00 rozpocznie się nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Msza święta o godz. 8.00 we czwartek i sobotę będzie w kolegiacie.

W piątek i w sobotę Ksiądz Marcin odwiedzi chorych z posługą sakramentalną wg tradycyjnego porządku: rozpoczęcie wizyty o godz. 8.00.

  1. Zachęcamy katechetów, nauczycieli, wychowawców i wszystkich zaangażowanych w dzieło wychowywania młodego pokolenia na diecezjalną pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Uroczystość z udziałem ks. bpa Leszka Leszkiewicza odbędzie się w sobotę – 6 października br., rozpoczęcie o godz. 10.00.
  2. Dziękujemy za ofiary za trzeci kwartał. Mieszkańcy Zakrzowa złożyli 2140 zł na prace remontowe i 340 zł na utrzymanie czystości kościoła i kwiaty, mieszkańcy Podlesia Łopoń odpowiednio – 530 zł i 180 zł, Rudki Góra i Wąwozu Szwedzkiego – 990 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary.
  3. Burmistrz Wojnicza zaprasza w przyszłą niedzielę na Jubileusz 740-lecia nadania praw miejskich Wojniczowi. Uroczystość rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 12.30, a jej dalsza część odbędzie się na Rynku. W związku z powyższym GOK w Wojniczu informuj, że Rynek od godzin popołudniowych w sobotę oraz przez całą niedzielę będzie wyłączony z ruchu pojazdów. Za utrudnienia organizatorzy przepraszają.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products