XXII  Niedziela Zwykła – 30 VIII 2015 r.

         

1. We wtorek rozpocznie się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msze św. na rozpoczęcie nowego roku będą wg następującym porządku:

– dla Gimnazjum Publicznego oraz dla Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu – o godz. 8.00

– dla Szkoły Podstawowej – o godz. 9.00.

W związku z początkiem nowego roku szkolnego w poniedziałek będzie spowiedź dla dzieci i młodzieży. Będziemy spowiadać od godz. 16.00 do 18.00. Prosimy rodziców, aby przypomnieli swoim dzieciom o przystąpieniu do sakramentu pokuty i pojednania. Niech wszystkie dzieci i młodzież uczestniczą we Mszy świętej we wtorek, niech upraszają Boże błogosławieństwo na progu nowego roku szkolnego.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza  sobota września. W czwartek po Mszy św. wieczornej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 20.30. W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Ponadto spowiedź będzie w piątek od godz. 16.00 do 18.00.

Odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną wg następującego porządku: w piątek od godz. 8.00 – Więckowice, Wojnicz, Ratnawy, Rudka Dół, Rudka Góra; a w sobotę od godz. 8.00 – Isep, Łukanowice, Zakrzów, Dębina Łętowska, Dębina Zakrzowska, Podlesie.

Msza święta o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 w pierwszą sobotę będzie w Kolegiacie a nie w kościółku św. Leonarda. Godzinę wcześniej będzie wspólna modlitwa. W sobotę po wieczornej Mszy świętej będzie zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.

3. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek – wspomnienie bł. Bronisławy; w tym dniu przypada 76 rocznica wybuchu II wojny światowej, we czwartek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia: wielu łask Bożych i opieki św. patronów.

4. Do naszej parafii przybył nowy duszpasterz – ks. mgr Bartłomiej Król, wyświęcony na kapłana w 2005 r., pochodzący z parafii św. Elżbiety w Starym Sączu. Przez ostatnie 7 lat pracował w parafii Bazyliki Katedralnej w Tarnowie. Serdecznie witamy ks. Bartłomieja w naszej wspólnocie i życzymy obfitych łask od Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Do dzisiejszego numeru „Gościa niedzielnego” dołączona jest płyta – audiobook jednego z najbardziej znanych dzieł duchowości chrześcijańskiej, książeczki „O naśladowaniu Chrystusa” Tomasza à Kempis. Cena pozostaje bez zmian – 5 zł.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products