XVII Niedziela Zwykła – 30 lipca 2017r.

 

  1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Loyoli, prezbitera, we wtorek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dokt. Kościoła; w piątek – wspomnienie św. Jan Marii Vianney’a, prezbitera, patrona proboszczów, w przyszłą niedzielę – święto Przemienienia Pańskiego. W związku z tym świętem w sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu odbywa się tygodniowy odpust – szczegóły na afiszu.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca sierpnia. We czwartek będzie comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 8.00 i trwać będzie do godz. 22.00. Zachęcamy do przychodzenia w tym dniu do kościoła na chwilę osobistej modlitwy wobec Chrystusa eucharystycznego. We czwartek będziemy spowiadać od godz. 18.00 do 20.30 natomiast w piątek spowiedź będzie od godz. 16.00 do 18.00. W sobotę o godz. 7.00 będzie nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca. W związku z tym Msza święta o godz. 8.00 we czwartek i sobotę będzie w kolegiacie. Zachęcamy do przystąpienia do spowiedzi w tych dniach również ze względu na zbliżającą się uroczystość odpustową, która będzie w naszej parafii 13 sierpnia.

W piątek i w sobotę ks. Marcin odwiedzi chorych z posługą sakramentalną. Kolejność odwiedzin wg tradycyjnego porządku, rozpoczęcie o godz. 8.00.

  1. W kancelarii parafialnej przyjmujemy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Koszt uczestnictwa – 90 zł od osoby. W bieżącym roku przewodnikiem grupy nr 5 jest ks. Grzegorz Sroka z Dębna. Spotkanie organizacyjne tej grupy odbędzie się w sobotę (5 sierpnia) o godz. 19.00 w kościele w Dębnie. W pielgrzymce weźmie udział ks. Mariusz Katarzyński, do niego można zwracać się celem uzyskania bliższych informacji.
  2. W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc sierpień, który już do wielu lat jest czasem dobrowolnej abstynencji od alkoholu, aby w ten sposób duchowo pomagać osobom uzależnionym. Zachęcamy do podjęcia tej praktyki oraz modlitwy w intencji osób dotkniętych alkoholizmem.
  3. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Stanisław Kozioł z Łoponia i śp. Wanda Adamus z Zakrzowa. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

 

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products