XIII Niedziela zwykła – 30 czerwca 2013 r.

 

1. Składamy serdeczne podziękowania za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace remontowe w naszej parafii.

Dziękujemy również za ofiary za drugi kwartał. Mieszkańcy ul. Kąpielowej, Ogrodowej i Ks. Popiełuszki złożyli 1480 zł, ul. Nowej i Krótkiej – 865 zł, Loretańskiej i Zamościa – 930 zł, Rudki Góra i Wąwozu Szwedzkiego – 1320 zł, Łukanowic, Topoliny – 3745 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary. Ks. Bogdan Piotrowski dziękuje za ofiary złożone na misje w ubiegłą niedzielę. Złożyliście 10 650 zł, 105$ i 60 €.

2. W tym tygodniu w liturgii:

– we wtorek – święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej

– we środę – święto św. Tomasza Apostoła

– w sobotę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

3. Ponadto w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota lipca. Msze św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa – w piątek o godz. 6.00 i 18.00, a Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP – w sobotę o godz. 6.00. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty będzie we czwartek między godz. 18.00 a 20.30 w czasie Mszy świętej a później w czasie adoracji eucharystycznej, oraz w piątek od godz. 16.00 do godz. 18.00. Odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną wg następującego porządku: w piątek od godz. 8.00 – Więckowice, Wojnicz, Ratnawy, Rudka Dół, Rudka Góra; a w sobotę od godz. 8.00 – Isep, Łukanowice, Zakrzów, Dębina Łętowska, Dębina Zakrzowska, Podlesie.

W sobotę po Mszy św. wieczornej będzie zmiana tajemnic Różańca św. zakończona Apelem Jasnogórskim.

4. W sobotę 6 lipca o godz. 4.00 z parkingu przy Kolegiacie wyruszy piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Pielgrzymkę organizuje ks. Wojciech. Chętni na powrót autokarem proszeni są o zapisanie się u siostry w zakrystii. Koszt przejazdu – 10 zł od osoby.

5. "Być solą ziemi" to hasło XXXI Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia br. Z naszego dekanatu organizowana jest grupa nr 5 św. Floriana, której przewodnikiem od tego roku został ks. Jakub Misiak. Zapisu do tej grupy można dokonać przez cały lipiec i połowę sierpnia w kancelarii parafialnej. Koszt uczestnictwa to 90 złotych od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób każda następna płaci 60 złotych. Gdy idzie jedno dziecko z rodziny płaci 60 zł, zaś każde następne do kl. VI włącznie tylko 20 złotych. Do 16 roku życia uczestnik musi mieć wyznaczonego opiekuna. Osoby zainteresowane uczestnictwem w pielgrzymce mogą zabrać folder pielgrzymkowy naszej grupy, który znajduje się na stoliku przed drzwiami wyjściowymi z kościoła.

5.Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zachęcamy do udziału w Eucharystii w dniu imienin.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products