Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 30 V 2021 r.

 

  1. Dzisiaj przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, natomiast we czwartek – 3 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Jest to święto obowiązkowe. Składka w tym dniu jest przeznaczona na hospicja. W uroczystość Bożego Ciała Msze święte w Kolegiacie będą o godz. 6.00, 8.00, 9.30 i 18.00 oraz w kościele św. Leonarda – po zakończeniu procesji eucharystycznej. Również wieczorna Msza święta we środę będzie z uroczystości Bożego Ciała.

We czwartek po Mszy św. o godz. 9.30 pójdziemy w uroczystej procesji do czterech ołtarzy, aby publicznie oddać cześć Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Trasa procesji tradycyjna, czyli z Kolegiaty, ulicą Jagiellońską na Rynek, a następnie ul. Tarnowską do kościoła św. Leonarda. Prosimy o przygotowanie baldachimu, sztandarów i feretronów oraz niesienie ich w procesji oraz przystrojenie domów na trasie procesji. Zachęcamy, do udział w procesji. Zapraszamy dzieci z klas trzecich, prosimy rodziców, aby towarzyszyli dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiaty. Zwracamy się też z prośbą do członków Ochotniczej Straży Pożarnej, aby w porozumieniu z Policją, kierowali ruchem na trasie procesji. Zgodnie z przepisami państwowymi, w otwartej przestrzeni powinniśmy zachować wymagany dystans, jeśli byłoby to niemożliwe, obowiązuje przepis o użyciu maseczki.

Począwszy od piątku przez całą Oktawę Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 będzie procesja eucharystyczna wokół Kolegiaty. Zapraszamy wszystkich do udziału w Oktawie Bożego Ciała, a zwłaszcza dzieci pierwszokomunijne oraz młodsze dzieci wraz z rodzicami, do oddawania czci Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie.

  1. Zachęcamy do przystąpienia do sakramentu pokuty w związku ze zbliżającą się Uroczystością Bożego Ciała. Spowiadamy podczas nabożeństw oraz w dni powszednie od 17.00 do 18.00.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota czerwca. W piątek będzie dodatkowa spowiedź od godz. 16.00 do 18.00. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00. W piątek i sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Porządek wizyty tradycyjny, rozpoczęcie o godz. 8.00.
  3. W poniedziałek – zakończenie nabożeństw majowych. W czerwcu będziemy śpiewać Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.45. W czasie oktawy Bożego Ciała Litania będzie śpiewana podczas procesji.
  4. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny, we wtorek – św. Justyna męcz., w tym dniu przypada Dzień Dziecka, w sobotę – św. Bonifacego, bpa i męcz. Wszystkim solenizantom składamy życzenia.
  5. W Uroczystość Bożego Ciała w naszym kościele o godz. 19.15 odbędzie się koncert ewangelizacyjny pt. „Błogosław duszo moja Pana” przygotowany przez Scholę Młodzieżową naszej parafii. Zapraszamy wszystkich w szczególnie młodzież do wspólnego uwielbiania Chrystusa za Jego obecność pośród nas w Najświętszym Sakramencie.
  6. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Stefan kopeć z Łukanowic. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

Powered by WordPress | Designed by Gifts Thanks to Geschenke, Werbegeschenke and Promotional Products